شهادت 3 فلسطینی به ضرب گلوله صهیونیست‌ها در غزه و کرانه باختری

فلسطين

نشأت جمال عصفور جوان 36 ساله فلسطینی که شامگاه روز جمعه در درگیری با نظامیان رژیم صهیونیستی در شهرک سنجل واقع در شمال رام الله زخمی شده بود، بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه اسکای نیوز عربی، عصفور در درگیری‌های روز جمعه در شهرک سنجل از ناحیه شکم به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی زخمی شد و بلافاصله به بیمارستان انتقال داده شد و عمل احیای قلب روی وی انجام شد و بعد از آن نیز تحت عمل جراحی قرار گرفت اما در نهایت بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

عصفور سومین شهید روز جمعه و صد و بیست و نهمین شهید انتفاضه قدس بود.

همچنین پیشتر جوانی فلسطینی شامگاه روز جمعه به ضرب گلوله نظامیان رژیم صهیونیستی در شرق خان یونس واقع در نوار غزه به شهادت رسید.

محمود محمد سعید آغا جوان 22 ساله فلسطینی در منطقه الفراحین هدف تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفت و در نهایت بر اثر شدت جراحات وارده به شهادت رسید.

وی برادر شهید باسم آغا است که در جنگ 51 روزه در تابستان سال گذشته در نوار غزه به شهادت رسید.

همچنین نظامیان رژیم صهیونیستی شامگاه روز جمعه جوانی فلسطینی را در ورودی غربی شهرک سلواد در شرق رام الله به ادعای تلاش برای اجرای عملیات مقاومتی به رگبار بسته و شهید کردند.

محمد عبدالرحمان عیاد که از فاصله نزدیک هدف تیراندازی نظامیان رژیم صهیونیستی قرار گرفت، به شدت زخمی شد و در نهایت بر اثر شدت خونریزی و جراحات وارده به شهادت رسید.

نظامیان رژیم صهیونیستی هنوز خبری در مورد مجروحان احتمالی خود منتشر نکرده‌اند.

از سوی دیگر، نظامیان رژیم صهیونیستی عصر روز جمعه به جشن‌های مسیحیان فلسطین در سالروز تولد حضرت مسیح (ع) در شهر بیت لحم واقع در جنوب کرانه باختری حمله کردند که طی آن ده‌ها شهروند مسیحی فلسطینی زخمی شده و یا بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شدند.

به گزارش خبرنگار مرکز اطلاع رسانی فلسطین از بیت لحم، شهروندان مسیحی فلسطینی روز جمعه به دعوت فعالان کمیته‌های مقاومت مردمی در بیت لحم راهپیمایی باشکوهی را در این شهر با لباس‌های بابانوئل برگزار کردند.

نظامیان رژیم صهیونیستی با شلیک گلوله و گاز اشک آور به سمت شرکت کنندگان در این راهپیمایی، اقدام به سرکوب آنان کردند.

فرید اطرش یکی از شرکت کنندگان در این مراسم تصریح کرد که دشمن صهیونیستی راهپیمایی صلح را در شهر صلح سرکوب کرد.

وی گفت که شهروندان فلسطینی امروز آمده بودند تا به جهانیان ابلاغ کنند که بیت لحم زادگاه مسیح به خاطر جنایت‌های رژیم صهیونیستی از نبود صلح و سازش رنج می‌برد.

نظامیان رژیم صهیونیستی به طرز وحشیانه‌ای اقدام به سرکوب شرکت کنندگان در این راهپیمایی کرده و به سمت آنها گلوله و گاز اشک آور شلیک کردند که در نتیجه 6 جوان به ضرب گلوله زخمی شده و ده‌ها نفر دیگر بر اثر استنشاق گاز اشک آور دچار خفگی شده و به منظور مداوا به بیمارستان دولتی بیت جالا انتقال داده شدند.

دشمن صهیونیستی از سفر مسیحیان غزه به بیت لحم به منظور مشارکت در جشن‌های سال نو مسیحی جلوگیری به عمل آورد.

این در حالی است که مانوئل مسلم عضو هیات اسلامی مسیحی دفاع از مقدسات و مدیر سابق کلیسای لاتین در غزه نیز اخیرا در اظهاراتی گفته بود که جشن سال نو مسیحی امسال با انتفاضه مبارک قدس و شهادت شمار زیادی از شهروندان فلسطینی مصادف شده است.

وی تصریح کرد: امسال با افتخار سال نو مسیحی را در خانه‌های شهدا جشن می‌گیریم زیرا آنها به خاطر اهدافی عالی و مقدس و در راه دفاع از سرزمین، ملت و مقدسات خویش شهید شدند.

مسلم خواستار مقابله با دشمن صهیونیستی در جشن‌های سال نو مسیحی شد و خاطرنشان کرد: فلسطین سرزمین شادی و سرور است و ما هرگز در برابر اشغالگران کوتاه نمی‌آییم.

وی خواستار همدلی عموم فلسطینیان اعم از مسلمان و مسیحی با خانواده‌های شهدا، مجروحان و اسرا و کمک‌های مادی و معنوی به آنان شد.

انتهای پیام

کد N1071713