توسط اتحادیه بین‌المللی امت واحده صورت گرفت؛

توزیع کمک‌های مردمی ایران در سه استان یمن

سیاسی

اولین بخش از کمک‌های مردمی ملت ایران به مردم مظلوم یمن که توسط توسط اتحادیه بین‌المللی امت واحده جمع‌آوری شده، در سه استان یمن توزیع شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، همزمان با ادامه حملات آل سعود به مردم بی‌پناه و مظلوم یمن، اولین بخش از کمک های مردمی ملت ایران که توسط اتحادیه بین‌المللی امت واحده جمع‌آوری شده بود، با همکاری یکی از موسسات خیریه یمنی در میان خانواده‌های شهدا و مجروحین و آوارگان استان‌های تعز، مأرب و جوف توزیع شد.

اتحادیه بین‌المللی امت واحده در بیانیه‌ای اعلام کرد: همزمان با حلول ماه ربیع الاول نخستین بخش از کمک های مردمی ملت ایران در میان ۱۴۵ خانواده شهید، مجروح و آواره در استان های تعز (۱۰۵ خانواده)، مارب (مناطق حبابه و براقش، ۳۲ خانواده) و جوف (۸ خانواده) توزیع شد.

این کمک ها شامل بسته های غذایی از جمله ۲۵ کیلوگرم آرد گندم، ۱۰ کیلوگرم برنج، ۱۰ کیلوگرم شکر، روغن و رب گوجه فرنگی بوده و با همکاری بنیاد خیریه الرضا (علیه السلام) در میان خانواده ها توزیع شده است.

مرحله نخست توزیع کمک‌های مردم ایران، مزین به جمله ای از وصایای امیرالمومنین علی (ع) به فرزندان خویش است که فرمودند: «کونوا للظالم خصما و للمظلوم عونا. دشمن ظالم و یاور مظلوم باشید».

در بخشی از این بیانیه از نهادهای ذی ربط خواسته شده نسبت به سرنوشت کمک های مردمی که با کشتی هلال احمر عازم جیبوتی شده و شایعات فراوانی پیرامون آن منتشر شد، شفاف‌سازی و اطلاع‌رسانی صورت گیرد.

همچنین با توجه به وضعیت بسیار وخیم مردم یمن و توزیع مرحله به مرحله کمک ها از مردم شریف ایران خواسته شده است کمک های خود را از طریق درگاه خیریه امت واحده به آدرس :http://enfaagh.iuuu.ir/ یا از طریق شماره کارت ۵۰۲۲۲۹۱۹۰۰۰۵۶۶۵۴  به نام «مجمع جوانان امت واحده» واریز کنند.

جهت تفکیک مبالغ پروژه ها، از خیرینی که به صورت کارت به کارت مبلغ مورد نظر خود را واریز می کنند درخواست شده است مبلغ واریزی و کشور مد نظر را به شماره موبایل ۰۹۱۹۱۲۸۳۵۰۷ پیامک کنند.

کد N1071656