سومین روز ثبت نام انتخابات مجلس خبرگان؛

ادغام هیئت اجرایی خبرگان و مجلس/ آیت الله تسخیری هم ثبت نام کرد

سیاسی

دبیرکل سابق مجمع تقریب مذاهب اسلامی با حضور در وزارت کشور برای نمایندگی مجلس خبرگان ثبت نام کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، سومین روز ثبت نام برای انتخابات پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری در حالی آغاز شد که نام نویسی برای انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی نیز از امروز کلید خورده است.

رئیس ستاد انتخابات کشور در ابتدای نام نویسی امروز گفت: هیات‌های اجرایی از امروز در حوزه‌های انتخابیه شکل خواهند گرفت و با توافقی که بین وزارت کشور و شورای نگهبان به عمل آمده قرار است معتمدین هیات‌های اجرایی خبرگان و مجلس شورای اسلامی یکسان باشند. در واقع کسانی که به عنوان معتمد برای خبرگان انتخاب شده‌اند، برای مجلس شورای اسلامی نیز مشغول خواهند شد.

مقیمی با بیان اینکه هیات‌های اجرایی ما در روند ثبت‌نام مجلس خبرگان رهبری فقط کار ثبت‌نام و امور اداری را انجام می‌دهند، تاکید کرد: بررسی صلاحیت‌ کاندیداهای خبرگان فقط با شورای نگهبان است، بنابراین این هیات‌های اجرایی می‌توانند وقت خود را برای مرحله تایید صلاحیت انتخابات مجلس شورای اسلامی اختصاص دهند.

در سومین روز از ثبت نام کاندیداهای مجلس خبرگان آیت الله تسخیری دبیرکل سابق مجمع تقریب مذاهب اسلامی با حضور در وزارت کشور برای نمایندگی مجلس خبرگان ثبت نام کرد.

داوطلبان انتخابات خبرگان تنها تا چهارشنبه دوم دی ماه می توانند با حضور در وزارت کشور و ۳۱ فرمانداری مراکز استانها ثبت نام کنند.

بنا بر اعلام آخرين آمار از سوي رييس ستاد انتخابات تا ساعت ١٥:٣٠ روز جمعه، ٨٦ نفر در سراسر كشور برای نامزدی در انتخابات مجلس خبرگان ثبت نام كرده اند.

 

در حال تکمیل...

کد N1071460