۰

خاورمیانه و تروریسم؛ محور گفتگوی تلفنی ولیعهد ابوظبی و اوباما

  • ۱۲بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه
خاورميانه

ولی عهد ابوظبی در تماس تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا به بررسی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی و راه‌های تقویت روابط دو جانبه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات در گفت‌وگویی تلفنی با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به بررسی روابط دو جانبه و مسائل مشترک دو کشور پرداخت.

دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی آخرین تحولات منطقه خاورمیانه و به ویژه بحران سوریه را بررسی کرده و درباره این مساله به ویژه اقدامات صورت گرفته برای پایان این بحران به تبادل نظر پرداختند.

همچنین در این تماس تلفنی درباره تروریسم و افراط گرایی گفت‌وگو شد و دو طرف بر لزوم هماهنگی تلاش‌ها برای مقابله با این خطر تاکید کردند.

دو طرف در ادامه بر اهمیت تشکیل ائتلافی اسلامی برای مقابله با گروه‌های تروریستی به عنوان اقدام تکمیلی و در راستای سایر اقدامات انجام شده برای تامین "امنیت" و "ثبات" منطقه و مقابله با تروریسم تاکید کردند.

محمد بن زاید آل نهیان و اوباما به تحولات یمن و تلاش‌هایی که برای دستیابی به راه حلی سیاسی براساس قطعنامه‌های قانونی بین المللی صورت گرفته پرداخته و بر اهمیت موفقیت مذاکرات جاری میان دو طرف در ژنو در راستای اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت تاکید کردند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.