خاورمیانه و تروریسم؛ محور گفتگوی تلفنی ولیعهد ابوظبی و اوباما

خاورميانه

ولی عهد ابوظبی در تماس تلفنی با رئیس جمهوری آمریکا به بررسی آخرین تحولات منطقه‌ای و بین المللی و راه‌های تقویت روابط دو جانبه پرداخت.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رسمی امارات (وام)، محمد بن زاید آل نهیان، ولیعهد ابوظبی و معاون فرمانده کل نیروهای مسلح امارات در گفت‌وگویی تلفنی با باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا به بررسی روابط دو جانبه و مسائل مشترک دو کشور پرداخت.

دو طرف در این گفت‌وگوی تلفنی آخرین تحولات منطقه خاورمیانه و به ویژه بحران سوریه را بررسی کرده و درباره این مساله به ویژه اقدامات صورت گرفته برای پایان این بحران به تبادل نظر پرداختند.

همچنین در این تماس تلفنی درباره تروریسم و افراط گرایی گفت‌وگو شد و دو طرف بر لزوم هماهنگی تلاش‌ها برای مقابله با این خطر تاکید کردند.

دو طرف در ادامه بر اهمیت تشکیل ائتلافی اسلامی برای مقابله با گروه‌های تروریستی به عنوان اقدام تکمیلی و در راستای سایر اقدامات انجام شده برای تامین "امنیت" و "ثبات" منطقه و مقابله با تروریسم تاکید کردند.

محمد بن زاید آل نهیان و اوباما به تحولات یمن و تلاش‌هایی که برای دستیابی به راه حلی سیاسی براساس قطعنامه‌های قانونی بین المللی صورت گرفته پرداخته و بر اهمیت موفقیت مذاکرات جاری میان دو طرف در ژنو در راستای اجرای قطعنامه‌های شورای امنیت تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N1071451