راهکار مرجعیت برای آزاد سازی مناطق تحت اشغال داعش در عراق

سیاسی

نماینده آیت الله سیستانی در کربلا خواستار توافق درباره طرح ملی برای آزاد سازی مناطق تحت اشغال داعش در عراق فارغ از طرح های تجزیه طلبانه بین المللی و منطقه ای شد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه المسله، شیخ عبدالمهدی الکربلایی نماینده آیت الله سیستانی در کربلا در خطبه های نماز جمعه این هفته گفت: دولت باید از خانواده های شهیدان نیروهای مردمی، ارتش و دیگر نیروهای امنیتی حمایت کند و خیلی سریع حقوق و مزایای آنها را بدهد و به آنها اهتمام ویژه ای داشته باشد.

وی ضمن تمجید از پیروزی های به دست آمده اخیر نیروهای امنیتی در شهر الرمادی مرکز الانبار تاکید کرد: همه مناطق تحت کنترل داعش در الانبار باید در قالب یک طرح ملی و فارغ از طرح های بین المللی و منطقه ای برای تجزیه عراق، آزاد شود.

نماینده آیت الله سیستانی در کربلا با اشاره به اینکه هدف طرح های بین المللی و منطقه ای تجزیه عراق و تبدیل آن به مناطقی است که به طور دائم با یکدیگر در ستیز و کشمکش باشند بیان کرد: غلبه بر داعش فقط به دست عراقی ها میسر می شود.

وی افزود: طرف های بین المللی به دنبال منافع خود هستند و این با منافع عراق در تضاد است.همه باید به این موضوع توجه داشته باشند.منافع عالی کشور باید بر منافع شخصی، گروهی و مناطق ارجحیت داشته باشد.

الکربلایی تاکید کرد: همه گروهها باید بر تلاش های خود برای توافق در زمینه طرح ملی کامل که بقیه مناطق تحت اشغال را آزاد کند بیافزایند.

 

کد N1070841