دبکا فایل فاش کرد: ترکیه پایگاه نظامی در قطر تاسیس می کند

واحدمرکزی خبر به نقل از پایگاه اینترنتی دبکا فایل نوشت: ترکیه در نظر دارد برای جنگ با دشمنان مشترک خود با قطر در این کشور یک پایگاه نظامی تاسیس کند.

به نوشته این پایگاه اینترنتی اسرائیلی، احمد دمیروک (Ahmet Demirok)، سفیر ترکیه در قطر روز چهارشنبه گفت ترکیه برای جنگ با دشمنان مشترک هر دو کشور یک پایگاه نظامی در خاک قطر تاسیس خواهد کرد. فعالیت نظامی ترکیه در قطر شامل استقرار سه هزار نیروی ترک و تاسیس واحدهای هوایی و دریایی و همچنین واحدهای ویژه جنگی خواهد بود.
منابع نظامی و سیاسی دبکافایل خاطر نشان کردند ترکیه و قطر از اخوان المسلمین در مصر و همچنین مخالفان و شورشیان سوری که از ارتش این کشور گریخته اند حمایت می کنند و با افزایش نفوذ ایران در منطقه و مداخله روسیه در جنگ سوریه مخالف هستند.
با وجودی که آنکارا در سال 2014 با تاسیس این پایگاه در قطر موافقت کرده بود، اما اقدامات برای برپایی آن به تازگی و پس از موافقت ملک سلمان، پادشاه عربستان آغاز شده است. به علاوه، تاسیس این پایگاه دلیل دیگری دال بر تقویت روابط دیپلماتیک میان ترکیه و قطر است و نشان می دهد مداخله عربستان در تلاش برای ایجاد گروه به اصطلاح ائتلاف نظامی اسلامی افزایش یافته است، ائتلافی که قطر و ترکیه نیز در آن حضور دارند.

4949

کد N1070791