۰
رئیس هیات امنای بنیاد بین‎المللی غدیر:

برای گسترده کردن فعالیت‎های فرهنگی دینی و اسلامی تلاش می‌شود

  • ۱۰بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

رئیس هیات امنای بنیاد بین‎المللی غدیر گفت: باید در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن، جوانان را تفهیم کرد و به آنان روش دفاع و مقابله را آموزش داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، آیت‎الله قزوینی در حاشیه سفر به استان لرستان اظهار کرد: دشمن، ایادی کفر و شبکه‎های تکفیری در سست کردن اعتقادات نسل جوان به صورت گسترده‎ای به فضاهای ارتباطی مجازی روی آورده‎اند.

وی افزود: ضمن تلاش برای گسترده کردن فعالیت‎های فرهنگی دینی و اسلامی در این حوزه بالقوه، باید به جوانان تفهیم دین، قدرت دفاع از باورهای دینی و روش مقابله و حمله به باورهای اعتقادی سست و بی‎ریشه دشمنان را آموزش داد.

وی خاطرنشان کرد: باید زیبایی‎های سخنان اهل بیت(ع) را برای مردم بیان کرد و آن‌ها را با زیبایی‎ها و عمق معارف اهل بیت(ع) آشنا کرد.

رئیس هیات امنای بنیاد بین‎المللی غدیر تاکید کرد: باید فرهنگ بیان احادیث و سخنان اهل بیت(ع) در فضای خانواده نهادینه شود و خانواده‎ها بخشی از زمان خود را به شنیدن و استفاده از کلام اهل بیت (ع) اختصاص دهند.

وی بر این نکته تاکید کرد که باید در برابر شبهه‌افکنی دشمنان و دفاع از کیان تشیع هم بصیرت‌افزایی دهیم و هم بصیرت‌افزایی کنیم.

وی بالابردن سطح معلومات جوانان با ارائه پاسخ‎های متین و سنجیده به آنان و آموزش روش پاسخ به شبهات را راهکار بسیار موثری در مقابله با ترفندهای فرهنگی دشمن برشمرد و افزود: الان سطح گسترده‎ای از ظرفیت نهادهای فرهنگی بر روی دفاع از باورهای اعتقادی نسل جوان متمرکز شده است در حالی که باید فراتر از این عمل کرد و به حوزه حمله به عقاید سست و باطل دشمن روی آورد.

قزوینی تاکید کرد: محتوای عقاید دشمنان پوشالی است و با طرح شبهه در خصوص عقاید و تفکرات آن‌ها به راحتی می‌توان بر آنان چیره گشت.

وی استفاده از ظرفیت فضاهای ارتباطی مجازی را یک ضرورت غیرقابل انکار برشمرد و گفت: باید در مقابله با دشمنان از روش خودشان استفاده کرد.

وی در ادامه به حساسیت کار آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: باید آموزش مفاهیم دینی و اسلامی را از دوران کودکی شروع کرد و فرهنگ محبت به اهل بیت(ع) را در دوران دبستان و پیش دبستانی به آنان منتقل کرد.

این مسئول تشویق را اهرمی سازنده و تاثیرگذار در حوزه تربیت دینی برشمرد و گفت: در آموزش مفاهیم دینی باید امتیاز خاصی را برای مسائل تربیتی و دینی قائل شد.

وی همچنین اهمیت به دروس دینی و تربیتی را در پیشبرد اهداف تربیتی موثر برشمرد و افزود: باید به دروس تعلیمات دینی و مربیان تربیتی اهمیت داد تا بتوان دانش‎آموزان را نسبت به مسائل دینی و اعتقادی علاقه‌مند کرد.

وی تصریح کرد: باید صداوسیما ورود کند و آموزش و پرورش را در حوزه تعلیمات دینی و تربیت اسلامی یاری کند.

رئیس هیات امنای بنیاد بین‎المللی غدیر در پایان سخنان خود با اشاره به ارزشمند بودن تفکر برگزاری همایش سیره علوی افزود: باید یافته‎های محققان و پژوهشگران را در اختیار مردم گذاشت و با استفاده از ظرفیت خیرین و تربیت دادن مسابقات فرهنگی از این یافته ها به نهادینه کردن این یافته‌ها در میان جامعه کمک کرد.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.