رئیس هیات امنای بنیاد بین‎المللی غدیر:

برای گسترده کردن فعالیت‎های فرهنگی دینی و اسلامی تلاش می‌شود

رئیس هیات امنای بنیاد بین‎المللی غدیر گفت: باید در مقابل تهاجم فرهنگی دشمن، جوانان را تفهیم کرد و به آنان روش دفاع و مقابله را آموزش داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، آیت‎الله قزوینی در حاشیه سفر به استان لرستان اظهار کرد: دشمن، ایادی کفر و شبکه‎های تکفیری در سست کردن اعتقادات نسل جوان به صورت گسترده‎ای به فضاهای ارتباطی مجازی روی آورده‎اند.

وی افزود: ضمن تلاش برای گسترده کردن فعالیت‎های فرهنگی دینی و اسلامی در این حوزه بالقوه، باید به جوانان تفهیم دین، قدرت دفاع از باورهای دینی و روش مقابله و حمله به باورهای اعتقادی سست و بی‎ریشه دشمنان را آموزش داد.

وی خاطرنشان کرد: باید زیبایی‎های سخنان اهل بیت(ع) را برای مردم بیان کرد و آن‌ها را با زیبایی‎ها و عمق معارف اهل بیت(ع) آشنا کرد.

رئیس هیات امنای بنیاد بین‎المللی غدیر تاکید کرد: باید فرهنگ بیان احادیث و سخنان اهل بیت(ع) در فضای خانواده نهادینه شود و خانواده‎ها بخشی از زمان خود را به شنیدن و استفاده از کلام اهل بیت (ع) اختصاص دهند.

وی بر این نکته تاکید کرد که باید در برابر شبهه‌افکنی دشمنان و دفاع از کیان تشیع هم بصیرت‌افزایی دهیم و هم بصیرت‌افزایی کنیم.

وی بالابردن سطح معلومات جوانان با ارائه پاسخ‎های متین و سنجیده به آنان و آموزش روش پاسخ به شبهات را راهکار بسیار موثری در مقابله با ترفندهای فرهنگی دشمن برشمرد و افزود: الان سطح گسترده‎ای از ظرفیت نهادهای فرهنگی بر روی دفاع از باورهای اعتقادی نسل جوان متمرکز شده است در حالی که باید فراتر از این عمل کرد و به حوزه حمله به عقاید سست و باطل دشمن روی آورد.

قزوینی تاکید کرد: محتوای عقاید دشمنان پوشالی است و با طرح شبهه در خصوص عقاید و تفکرات آن‌ها به راحتی می‌توان بر آنان چیره گشت.

وی استفاده از ظرفیت فضاهای ارتباطی مجازی را یک ضرورت غیرقابل انکار برشمرد و گفت: باید در مقابله با دشمنان از روش خودشان استفاده کرد.

وی در ادامه به حساسیت کار آموزش و پرورش اشاره کرد و گفت: باید آموزش مفاهیم دینی و اسلامی را از دوران کودکی شروع کرد و فرهنگ محبت به اهل بیت(ع) را در دوران دبستان و پیش دبستانی به آنان منتقل کرد.

این مسئول تشویق را اهرمی سازنده و تاثیرگذار در حوزه تربیت دینی برشمرد و گفت: در آموزش مفاهیم دینی باید امتیاز خاصی را برای مسائل تربیتی و دینی قائل شد.

وی همچنین اهمیت به دروس دینی و تربیتی را در پیشبرد اهداف تربیتی موثر برشمرد و افزود: باید به دروس تعلیمات دینی و مربیان تربیتی اهمیت داد تا بتوان دانش‎آموزان را نسبت به مسائل دینی و اعتقادی علاقه‌مند کرد.

وی تصریح کرد: باید صداوسیما ورود کند و آموزش و پرورش را در حوزه تعلیمات دینی و تربیت اسلامی یاری کند.

رئیس هیات امنای بنیاد بین‎المللی غدیر در پایان سخنان خود با اشاره به ارزشمند بودن تفکر برگزاری همایش سیره علوی افزود: باید یافته‎های محققان و پژوهشگران را در اختیار مردم گذاشت و با استفاده از ظرفیت خیرین و تربیت دادن مسابقات فرهنگی از این یافته ها به نهادینه کردن این یافته‌ها در میان جامعه کمک کرد.

انتهای پیام

کد N1070760