بشار اسد:

اروپایی ها ارزش های خود را به دلارهای نفتی فروخته اند

سیاسی

رئیس جمهوری سوریه در گفتگو با کانال دوم تلویزیون هلند ضمن تشریح سیاست های ناکارآمد غرب در قبال تروریسم به تسلیم شدن اروپایی ها در برابر دلارهای نفتی پرداخت.

به گزارش خبرگزاری مهر، بشار اسد در گفتگویی با کانال دوم تلویزیون هلند گفت: بیشتر گزارش های بین المللی درباره سوریه، سیاسی و نادرست است.منابع مالی تامین کننده تهیه کنندگان این گزارش قطری ها و سعودی ها هستند یا این گزارش ها بیشتر استنباط های شخصی تهیه کنندگان آن است.

وی افزود: سیاست غرب در قبال مبارزه با تروریسم بر پایه های درست استوار نیست و از همین رو ناکارآمد است و تاثیرات عکس به دنبال دارد.

بشار اسد با اشاره به انگیزه های برخی از کشورهای اروپایی برای مبارزه با داعش آن را برگرفته از ترس و نه ارزش توصیف و بیان کرد: در این موضوع باید اصل ثبات و تداوم وجود داشته باشد.برخی از مسئولان اروپایی ارزش های خود را به دلارهای نفتی فروخته اند و به موسسات وهابی سعودی اجازه داده اند که افکار ایدئولوژیک افراطی را اروپا منتقل کنند.

رئیس جمهوری سوریه تاکید کرد: تلاش هایی که در آن وانمود می شود علت بحران به وجود رئیس جمهور منوط شود در راستای گمراه کردن افکار عمومی است و تنها ملت سوریه است که مشخص می کند چه فردی بماند یا نماند و هر موضع گیری خارج از موضع ملت سوریه برای ما اهمیتی ندارد خواه از سوی هر طرفی صادر شود.

بشار اسد بیان کرد: پایان بحران در سوریه منوط به تدابیر لازم برای توقف تحرکات تروریست ها و توقف حمایت لجستیکی از آنهاست.علت مهاجرت از سوریه تروریسم و محاصره غرب است.بخش اعظم مهاجران، سوریه را دوست دارند و آماده بازگشت به آن هستند.

کد N1070633