حزب‌الله لبنان: ائتلاف "اسلامی" نظامی عربستان شک‌برانگیز و محکوم است

سیاسی

حزب الله لبنان ضمن ابراز تردید درباره اهداف تشکیل "ائتلاف اسلامی نظامی" عربستان، مخالفت قاطع خود را با شرکت در چنین ائتلافی اعلام کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری العهد، حزب الله لبنان در بیانیه‌ای اعلام کرد: ما در اهداف عربستان برای تشکیل چنین ائتلافی تردید داریم و معتقدیم که این ائتلاف برای اجرای تصمیمات آمریکا صورت گرفته است تصمیماتی که براساس آن به جای اعزام نیروهای آمریکایی زمینی به منطقه نیروهایی از نهادهای مشخصی در جهان عرب و اسلام با عنوان‌های طایفه‌ای و مذهبی تشکیل می‌شود.

در این بیانیه آمده است: تشکیل این ائتلاف مسئله شک برانگیز است و سوالات زیادی را برمی‌انگیزد که در رأس آن میزان توانایی و جدیت عربستان در رهبری این ائتلاف است. این کشور مسئول گسترش تروریسم و تندروی است و همچنان در تمامی جهان از این تفکرات حمایت می‌کند. بر هیچ کسی پنهان نیست که عربستان دست به تروریسم دولتی می‌زند مثل همان کاری که در یمن کرده است. عربستان در سوریه، عراق و یمن از تروریسم حمایت می‌کند و در کنارش نیز دیگر کشورهای عضو ائتلاف همین نقش را در حمایت از تروریسم ایفا می‌کنند.

در این بیانیه تاکید شده است: باید این سوال را مطرح کنیم که چه کسی پشت این ائتلاف است، چه ویژگی‌هایی دارد، جایگاه اسرائیل و تجاوز و اقدامات تروریستی‌اش علیه مردم فلسطین و مردم منطقه کجاست و آیا این ائتلاف با اسرائیل خواهد جنگید یا با جنبش‌های مقاومتی که علیه دشمن صهیونیستی هستند؟

حزب الله اعلام کرد: ما از اینکه دیدیم عربستان لبنان را جزو این ائتلاف به حساب آورده است آن هم بدون اطلاع هیچ کدام از طرف‌های لبنانی‌ غافلگیر شدیم این اقدامی بود که نقض قانون و تمامی اصول در لبنان محسوب می‌شود. اگر هم نخست وزیر نظر شخصی‌اش را در این باره گفته این نظر برای هیچ کسی الزام آور نیست و باید این مسئله در کابینه مورد بررسی قرار بگیرد.

در این بیانیه آمده است: ما به عنوان حزب الله بر مخالفت کامل و قاطع خود با شرکت در چنین ائتلاف شک برانگیزی تاکید می‌کنیم. لبنان در مقابله با تروریسم چه تروریسم اسرائیل و چه تروریسم تکفیری همواره پیشرو بوده است.

انتهای پیام

کد N1070558