پدیده‌های نخستین روز از ثبت‌نام مجلس خبرگان؛ از نام‌نویسی چند زن تا اعلام نامزدی طلبه‌ای 28 ساله

مجلس خبرگان,وزارت کشور

اولین روز از ثبت‌نام داوطلبان پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری که از ساعت 8 صبح امروز آغاز شده بود، ساعتی پیش پایان یافت.

به گزارش خبرآنلاین به گفته حسین مقیمی، تا ساعت 14 امروز 65 نفر برای حضور در پنجمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری ثبت نام کرده اند. توضیحات رییس ستاد انتخابات کشور در پایان روز اول ثبت نام مجلس خبرگان را اینجا می توانید بخوانید.

در روز اول ثبت‌نام چهره‌های شاخصی همچون عباس کعبی، احمد خاتمی، سید محسن موسوی تبریزی، عبدالکریم فرحانی، علی رازینی، عبدالهادی حسینی شاهرودی و حبیب‌الله مهمانواز با حضور در ستاد انتخابات کشور و فرمانداری‌ها در پنجمین دروه انتخابات مجلس خبرگان ثبت‌نام کردند.

در حاشیه ثبت‌نام امروز داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان، احمد خاتمی در جمع خبرنگاران از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی کسانی که در مظان رهبری هستند خبر داد و اعلام کرد که نتایج این بررسی‌ها تنها به رهبر معظم انقلاب ارائه می‌شود.

وی همچنین از دیدگاه آیت‌الله لاریجانی مبنی بر اینکه در قانون اساسی اجازه‌ای به مجلس خبرگان برای نظارت به رهبری داده نشده است، حمایت کرد. اظهارات وی را می‌توانید در اینجا بخوانید.

از دیگر نکات حاشیه‌ای ثبت‌نام امروز مجلس خبرگان می‌توان به نام‌نویسی چند زن در این انتخابات اشاره کرد. همچنین امروز طلبه‌ای 28 ساله نیز برای نام‌نویسی در انتخابات مجلس خبرگان به ستاد انتخابات وزارت کشور مراجعه کرد.

در ارتباط با نام‌نویسی برخی بانوان در انتخابات مجلس خبرگان نیز سخنگوی شورای نگهبان گفت که مسئولیت تعیین حضور بانوان در خبرگان با فقهای شورای نگهبان است.

عبدالرضا رحمانی فضلی نیز صبح امروز در بازدید از ستاد انتخابات وزارت کشور در جمع خبرنگاران اعلام کرد که دستور رییس جمهوری این بوده است که انتخابات قانونی، باشکوه و سالم برگزار شود و تمام تلاش ما این بوده که در تمامی مراحل براساس قانون حرکت کنیم. ستاد انتخابات کشور هماهنگی خوبی با شورای نگهبان در روند برگزاری انتخابات دارد و در سال دولت، ملت، همدلی و همزبانی یک همدلی بین این دو مجموعه وجود داشته و همه امور با هماهنگی پیش رفته است. اظهارات وزیر کشور را می‌توانید در [keyword]اینجا مطالعه کنید.

دین‌پرست؛ مسئول کمیته اطلاع رسانی تبلیغات ستاد انتخابات وزارت کشور نیز از پوشش رسانه‌ای مراحل ثبت‌نام داوطلبان انتخابات مجلس خبرگان و مجلس شورای اسلامی توسط 650 خبرنگار داخلی و خارجی خبر داد.

رییس ستاد انتخابات کشور نیز بیشترین آمار مراجعه کننده برای ثبت‌نام را در تهران، خراسان رضوی و اصفهان در روز اول اعلام کرد.

2929

کد N1070063