فرماندار تهران در جمع خبرنگاران مطرح کرد؛

توصیه‌ای به متقاضیان انتخابات/زمان دوساعته برای ثبت‌نام هر داوطلب

سیاسی

فرماندار تهران گفت: به داوطلبان شرکت در خبرگان رهبری و مجلس توصیه می کنیم در روزهای نخست برای ثبت نام مراجعه کنند تا از هدر رفت وقت آنها جلوگیری شده و مراحل ثبت نام در فرصت کافی انجام شود.

به گزارش خبرنگار مهر، در پایان نخستین روز از ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات خبرگان رهبری، عیسی فرهادی فرماندار تهران در جمع خبرنگاران ضمن تشریح فرایند انجام شده برای ثبت نام از کاندیداهای انتخابات خبرگان گفت: انتخابات دارای چندین پروسه است که اولین و مهمترین آن تشکیل هیات های اجرایی است.

وی با اشاره به اینکه برای تشکیل هیات‌های اجرایی، ۳۰ نفر معتمد متشکل از افراد شاخص و متدین انتخاب شده است، گفت: از بین این ۳۰ نفر، ۸ نفر برای هیات اجرایی خبرگان انتخاب شدند.

فرماندار تهران با اشاره به اینکه مرحله اول انتخاب خبرگان پایان یافته و از امروز مرحله دوم یعنی ثبت نام از کاندیداها آغاز شده است، گفت: امروز دو نفر از داوطلبان شرکت در انتخابات خبرگان رهبری در فرمانداری تهران ثبت نام کردند. ثبت نام از داوطلبان خبرگان رهبری تا روز چهارشنبه ادامه خواهد داشت.

فرهادی گفت: از روز شنبه به طور همزمان ثبت نام از داوطلبان شرکت در انتخابات مجلس شورای اسلامی آغاز خواهد شد و به مدت ۷ روز ادامه دارد.

وی گفت: ثبت نام از داوطلبان خبرگان رهبری فقط در فرمانداری تهران و وزارت کشور و ثبت نام داوطلبان مجلس در شهرستانها در شعب اصلی و در تهران در شعبه های ری، اسلامشهر، پردیس و شمیرانات انجام می شود.

فرماندار تهران با اشاره به اینکه از روز شنبه پروسه انتخاب هیات های اجرایی مجلس شورای اسلامی باید طی شود، تصریح کرد: بر اساس هماهنگی های صورت گرفته با شورای نگهبان قرار است از هیات‌های اجرایی خبرگان به صورت دو منظوره استفاده کنیم، با این تفاوت که در هیات اجرایی خبرگان دادستان عضو است و در هیات اجرایی مجلس شورای اسلامی نماینده شورای شهرستان عضویت دارد.

فرهادی گفت: قرار است در صورت عملی شدن این اقدام، صورت جلسه هیات اجرایی مجلس خبرگان به امضای دادستانی رسیده و صورت جلسه هیت اجرایی مجلس شورای اسلامی به تصویب نماینده شورای شهرستان برسد.

فرماندار تهران با اشاره به اینکه بعد از اتمام پروسه ثبت نام، پرونده کاندیداهای خبرگان برای تایید صلاحیت به شورای نگهبان ارسال می شود، گفت: در بررسی صلاحیت داوطلبان خبرگان رهبری ما کاری نداریم ولی برای بررسی صلاحیت داوطلبان مجلس شورای اسلامی، هیات های اجرایی کار خود را آغاز خواهند کرد.

وی در تشریح این روند خاطرنشان کرد: پس از پایان ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی، استعلامات لازم توسط دستگاه‌های مربوطه به ما معرفی شده و بر اساس آن در هیات های اجرایی، صلاحیت ها را مورد بررسی قرار داده و اعلام نتیجه می‌کنیم.

فرماندار تهران یادآور شد: از روز شنبه  باید مساله بسیار مهم اعضای چهار هزار شعبه اخذ رای شهر تهران را پیگیری کرده، افراد را شناسایی کنیم و آمادگی لازم برای برگزاری یک انتخابات خوب را ایجاد کنیم.

وی با اشاره به ضرورت تکمیل بودن مدارک داوطلبان در زمان حضور در محل ثبت نام عنوان کرد: تقریبا دو ساعت زمان برای ثبت نام هر فرد صرف می شود.

فرهادی در پایان به داوطلبان شرکت در خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی توصیه کرد که در روزهای نخست برای ثبت نام مراجعه کنند تا هم از هدر رفت وقت آنها جلوگیری شده و هم مراحل ثبت نام در فرصت کافی انجام شود.

کد N1070020