آزادی 70 درصد الرمادی و دفع حمله داعش به سامرا

ایرنا نوشت: منابع امنیتی عراق، گفتند، نیروهای عراقی در ادامه عملیات دو ماهه خود برای آزادی شهر الرمادی و پاکسازی این شهر از عناصر گروه تروریستی داعش، توانسته اند تا 70 درصد این شهر را از کنترل داعش خارج کرده و آزاد کنند و در همین حال نیروهای الحشد الشعبی نیز یک حمله بزرگ داعش در اطراف سامرا را دفع کردند.

به گزارش ایرنا، صباح الکرحوت رئیس شورای استان الانبار به رسانه های عراقی گفته که 70 درصد الرمادی آزاد شده و داعش تلفات و خسارات بزرگی در طول این عملیات متحمل شده است.
در عملیات آزادسازی الرمادی مرکز الانبار، نیروهای ارتش، پلیس فدرال، سازمان مبارزه با تروریسم، یگان های ویژه و واکنش سریع و نیز عشایر داوطلب منطقه مشارکت داشته اند و این هفته از فرار دسته جمعی داعش از شهر الرمادی از محورهای مختلف خبر دادند و یکی از این محورها عبور از عرض رودخانه فرات بود.
عملیات آزاد سازی الرمادی از دو ماه پیش با حمایت هوایی جنگنده های عراقی و بالگردها شروع شده و مقامات عراقی می گویند یکی از دلایل طولانی شدن این عملیات، حضور غیرنظامیان در این شهر بود که طی سه هفته اخیر تلاش زیادی برای تخلیه آنان از داخل شهر صورت گرفت.
براساس گزارش دیگری که السومریه نیوز منتشر کرده، نیروهای الحشد الشعبی یک حمله سنگین نیروهای داعش به اطراف سامرا را دفع کرده اند.
یک منبع در استانداری صلاح الدین در این خصوص گفته که نیروهای سرایا السلام وابسته به جریان صدر توانسته است حمله بزرگی از سوی داعش را در 40 کیلومتری جنوب تکریت و در حوالی غرب منطقه سامرا دفع کنند.
این منبع گفته است، در این حملات نیروهای سرایا السلام تلفات و خسارات سنگینی به نیروهای مهاجم گروه تروریستی تکفیری داعش وارد کرده اند.

4949

کد N1069946