سردار سلامی: گردن دشمنان را به آسمان پرت کرده و سر انگشتان آنها را قطع می‌کنیم

ایسنا نوشت: جانشین فرمانده کل سپاه گفت: امروز همه مشرکان و دشمنان در صفوف متعدد علیه اسلام لشکرکشی کرده‌اند و با همه امکانات و توان و استراتژی در مقابل انقلاب اسلامی ایستاده‌اند.

سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه طی سخنانی در مجمع عالی بسیج در مشهد، اظهار کرد: امروز همه مشرکان و دشمنان در صفوف متعدد علیه اسلام لشکرکشی کرده‌اند و با همه امکانات و توان و استراتژی در مقابل انقلاب اسلامی ایستاده‌اند اما این اسلام است که از مسیر جهاد و میدان نفوذ و شعاع تاثیر پیش می‌رود.

سردار سلامی با بیان این‌که «از اول انقلاب تاکنون آمریکا و اسراییل به 14 کشور مسلمان حمله کرده‌اند» افزود: همه جنگ‌های بزرگ جهان در 37 سال گذشته در منطقه جهان اسلام و برای تدوین سرنوشت مسلمانان و غلبه بر آنان صورت گرفته است. تحولات سیاسی عمده جهان همه بر سر سیطره بر مسلمانان بوده و ایران در مرکز ثقل همه این نبردها قرار داشته است اما ایران بزرگ اسلامی به برکت هدایت‌های ولی فقیه چه در زمان رهبری امام راحل و چه در دوران پرشکوه رهبری عظیم الشان، اولین حرکت بزرگی که انجام داد، برهم زدن تمرکز استراتژیک دشمن بر ایران بود.

جانشین فرمانده کل سپاه گفت: کافیست امروز به شعاع عمل ما نگاه کنید. امروز فرزندان برومند انقلاب در شرق مدیترانه در حال مدیریت تحولات میدان هستند.

وی ادامه داد: امروز با شرایط بسیار پیچیده‌ای در این منطقه مواجهیم اما وقتی تحولات را نگاه می‌کنیم به این حقیقت پی می‌بریم که مسلمانان بر کافران پیروز شده و دشمنان نیز در بن‌بست راهبردی و ابهام استراتژیک برای ادامه سیاست‌های خود قرار گرفته‌اند.

سلامی تصریح کرد: عربستان برای مقابله با ما قیمت نفت را تا بشکه‌ای 35 دلار کاهش داد اما در یمن هم در آسمان و هم در زمین متوقف شده و موتور جهادی انصارالله به شکل تصاعدی در حال افزایش است. یمن باتلاقی برای فرو رفتن عربستان در یک جنگ بی منطق و بدون کوچکترین موفقیت است.

سلامی تاکید کرد: کاهش قیمت نفت بزرگترین ضربه اقتصادی را به خود عربستان وارد کرد و ذخایر ارزی او که بیش از 700 میلیارد دلار بود اکنون به کمتر از 600 میلیارد دلار کاهش یافته است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود با بیان این‌که «قدرت یابی داعش برای آمریکا قابل قبول نیست» گفت: از طرف دیگر اگر با آنها مقابله کند موازنه به نفع ما خواهد شد. لذا نمی‌دانند چه کنند. آنها به داعش حمله می‌کنند و وقتی ما به داعش حمله می‌کنیم از آنها حمایت می‌کنند. این یعنی انفعال.

جانشین فرمانده کل سپاه افزود: آمریکایی‌ها هم هیچ برنامه‌ای در سوریه ندارند و نمی‌دانند اگر بشار کنار برود به نفع آنها خواهد بود یا نه. وقتی در عراق می‌مانند هزینه می‌دهند و وقتی می‌روند خلاء قدرت ایجاد می‌شود و ایران جای آن را پر می‌کند لذا قدرت تصمیم گیری ندارند.

سلامی با بیان این‌که «ما آنها را در میدان عمل ارزیابی می‌کنیم» تصریح کرد: آمریکا نمی‌تواند قدرت خود را تبدیل به منفعت کند و این زوال منحنی قدرت آمریکاست. قدرت زمینی و هوایی آنها توان چندانی در میدان عمل ندارد و موازنه در میدان به نفع ماست و حتی در مذاکرات هم دیدیم که آمریکا در برابر توان سیاسی ایران با انفعال مواجه شد و دشمنان و استکبار وادار به پذیرش ابتکار عمل ما شده‌اند.

وی با بیان این‌که «ایران موجب استحکام روز افزون نظام سوریه شده است» گفت: ما گردن دشمنان را به آسمان پرت کرده و سر انگشتان آنها را قطع می‌کنیم.

2727

 

 

کد N1069742