دمشق اقدام شورای امنیت در حفظ حاکمیت سوریه را خواستار شد

سیاسی

نماینده سوریه در سازمان ملل تاکید کرد که ارسال نیروهای خارجی به سوریه بدون هماهنگی با دمشق نقض آشکار قوانین بین ‌المللی است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، بشار جعفری، نماینده سوریه در سازمان ملل در گفتگو با این خبرگزاری عنوان داشت که ارسال نیرو از سوی هر کشوری به سوریه برای مبارزه با تروریسم یا آموزش نیروهای داخلی بدون هماهنگی با دولت سوریه و جلب مواقفت أن نقض اشکار قوانین بین المللی و منشور سازمان ملل است.

وی افزود: دمشق به مبارزه با تروریسم و در رأس آن داعش و جبهه النصرة و دیگر تروریستهای وابسته به گروه های مختلف و تشکیلات القاعده ادامه می‌دهد.

جعفری تاکید کرد: سوریه به مبارزه با تروریسم بر مبنای مسؤولیتهای قانونی خود و قوانین بین المللی و قطعنامه های شورای امنیت ادامه می دهد.

وی تاکید کرد: سوریه آمادگی هرگونه همکاری مشترک و یا چند جانبه را برای تحقق اهداف مورد نظر به شرط احترام گذاشتن به حاکمیتش و محافظت از جان غیر نظامیان و هماهنگی با دمشق در چارچوب مبارزه با تروریسم دارد.

جعفری عنوان داشت: سوریه از شورای امنیت می خواهد تا به وظایف خود برای عدم تکرار تجاوزات ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا علیه زیر ساختهای سوریه عمل کند.

انتهای پیام

کد N1069731