در جریان بازدید استاندار تهران از فرمانداری:

لزوم قانونگرایی هیئت های اجرایی/ کاندیداها یکدیگر را تخریب نکنند

سیاسی

استاندار تهران با حضور در فرمانداری تهران، روند ثبت نام از کاندیداهای انتخابات مجلس خبرگان را مورد بررسی قرار داد.

به گزارش خبرنگار مهر، در جریان نخستین روز از ثبت نام داوطلبان شرکت در انتخابات خبرگان رهبری، سیدحسین هاشمی استاندار تهران از فرمانداری تهران بازدید کرده و در جریان روند ثبت نام از داوطلبان خبرگان رهبری قرار گرفت.

وی پس از این بازدید در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه امروز، روز اول ثبت نام خبرگان رخبری است گفت: تصمیم گرفتم که از ستاد استان تهران بازدید کرده و ضمن خداقوت گفتن به همکاران، روند ثبت نام را از نزدیک ببینم.

هاشمی گفت: ساعت ۸ صبح امروز همزمان با شروع بکار ثبت نام، یک نفر از داوطلبان کار ثبت نام خود را انجام داد که فکر می کنم اولین داوطلب در کشور باشد.

وی با اشاره به اینکه مسئله هیئت های اجرایی مهمترین مسئله در جریان برگزاری انتخابات است ادامه داد: استان تهران به دلیل پایتخت بودن از حساسیت خاصی برخوردار است که بنده خوشحالم اعلام کنم ۳۰ نفر از افراد خوشنام  با تجربه و متدین در فرمانداری انتخاب شده که در بین این سه نفر و توسط آنها ۸ نفر به عنوان هیئت اجرایی خبرگان رهبری استان تهران برگزیده شده است.

استاندار تهران گفت: این نشان دهنده وجود تعامل است که وقتی نیت برای انجام کار و تعامل وجود داشته باشد مشکلی در مسیر کار بوجود نخواهد آمد، بنده از این بابت بسیار خوشحال هستم.

وی گفت: به آقای مقیمی رئیس ستاد انتخابات کشور هم اعلام کردم که بسیار برای ما قوت قلب است که هیئت اجرایی تهران بدون مشکل تشکیل شد.

استاندار تهران با اشاره به اینکه ما به عنوان استانداراز این هیئت راضی هستیم خاطرنشان کرد: احساس ما بر این است که شورای حل نظارت هم از این انتخاب راضی هستند.

هاشمی گفت: از این به بعد، کار ما سرکشی به روند ثبت نام داوطلبان است، از روز شنبه هم ثبت نام داوطلبان انتخابات مجلس شورای اسلامی انجام می شود و به مدت یک هفته ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه تهران در کانون خبرها بوده و هست، افزود: تلاش می کنیم امسال انتخابات قانونمند در چارچوب قانون، منصفانه و بدون جانبداری از هیچ جناحی برگزار کنیم تا انتخابات باشکوه و عزتمندی را در استان تهران داشته باشیم.

استاندار تهران درباره برگزاری الکترونیکی انتخابات گفت: مراحل اولیه انتخابات به صورت الکترونیکی برگزار می شود ولی رای گیری بخش نرم افزار وزارت کشور در حال بررسی است که در صورت قطعی شدن، اعلام می کنیم.

هاشمی همچنین درباره تعداد حوزه های انتخابیه گفت: ۳۵ حوزه انتخابیه در تهران وجود دارد که از این ین ۳۰ مرکز و ۳۰ نماینده متعلق به شهر تهران و ۵ حوزه و نمایندهای آن برای شهرستانهای استان تهران انجام وظیفه می کنند.

وی حضور مردم پای صندوق های رای را اولویت نظام دانست و تصریح کرد: مردم به هر کس که رای دهند حق آنها است.

استاندار تهران درباره اجرای قانون و اخلاق مداری در جریان برگزاری انتخابات خاطرنشان کرد: همکاران ما در ستاد انتخابات موظفند قانون را محور حرکت خود قرار دهند.

هاشمی گفت: تخلفات انتخاباتی بدون شک بررسی خواهد شد و به دستگاههای ذیربط منعکس می شود در صورتی که از حد مجاز عبور کند درباره آن تصمیمات لازم اتخاذ می شود.

استاندار تهران یادآور شد: امیدواریم کانئداها بدنبال رقابت باشند و به جای تخریب دیگران، سابقه خود را بیان کنند. رقابت سالم زیباترین شکل رقابت است تا مردم با توجه شنیده های خود بتوانند تصمیم بگیرند، با تخریب یکدیگر، هیچ کس سود نمی برد.

به گزارش مهر، در جریان بازدید استاندار تهران از فرمانداری، عیسی فرهادی فرماندار تهران و سید شهاب الدین چاووشی معاون سیاسی اجتماعی استاندار، هاشمی را همراهی کردند.

 

کد N1069714