اعلام آمادگی خلیفه حفتر برای همکاری با روسیه در زمینه «مبارزه با تروریسم»

ليبي

فرمانده نیروهای لیبیایی حامی دولت طبرق اعلام کرد که نیروهای وی آماده هستند با روسیه در مسئله مبارزه با تروریسم در لیبی همکاری کنند و این امر در صورتی است که مسکو طرحی را پیرامون این مسئله ارائه دهد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی شبکه خبری الجزیره، خلیفه حفتر، فرمانده کل "ارتش ملی لیبی" که وابسته به دولت طبرق است، پس از دیدار با مارتین کوبلر، رئیس هیئت سازمان ملل برای حمایت از لیبی عنوان داشت: آنچه که ما در مورد روس‌ها می‌بینیم این است که آنها دست به فعالیت بسیار خوبی علیه تروریسم می‌زنند و ما نخستین مشکلمان تروریسم است.

وی افزود: هر کس که بتواند در این زمینه کمکی ارائه دهد، ما در کنار آن می‌ایستیم و ما می‌بینیم که روس‌ها در مقابله با تروریسم جدی هستند و چه بسا در آینده ما نظر و دیدگاهی در این خصوص داشته باشیم.

وی افزود: هر کشوری که بتواند در این زمینه کمکی ارائه دهد، ما آماده همکاری با آن هستیم به ویژه اگر این کشور روسیه باشد، چرا که ما در اقدامات روسیه شاهد جدیت هستیم.

همزمان، مارتین کوبلر نیز عنوان داشت که برداشتن ممنوعیت ارسال سلاح به لیبی ایجاب می‌کند که یک دولت در این کشور وجود داشته باشد و در حال حاضر دو دولت در لیبی است و به همین دلیل مهم است که یک دولت وحدت ملی در لیبی تشکیل شود.

وی افزود:‌ مبارزه با تروریسم در لیبی باید سازماندهی شود. شبه نظامیان باید به درگیری میان خود پایان دهند و ارتش و پلیس نظامی وجود داشته باشد. پس از آن لیبیایی‌ها باید خودشان با تروریسم مقابله کنند و نیروهایشان را یکپارچه سازند و این امر می‌طلبد که سلاح‌هایی وجود داشته باشد، اما چه بسا این مسئله را هم ایجاب کند که در صورت درخواست دولت لیبی یک کمک خارجی نیز صورت بگیرد.

انتهای پیام

کد N1069656