کارتر در عراق: از ارتش عراق در جنگ با داعش حمایت می‌کنیم

عراق

وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفرش به عراق با مقام‌های دولت بغداد دیدار و درباره روند مقابله با گروه تروریستی داعش گفت و گو کرد.

وزیر امور خارجه آمریکا در جریان سفرش به عراق با مقام‌های دولت بغداد دیدار و درباره روند مقابله با گروه تروریستی داعش گفت و گو کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از خبرگزاری فرانسه، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا که به عراق سفر کرده است با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و خالد العبیدی، وزیر دفاع این کشور دیدار کرد.

بر اساس بیانیه‌ای که از سوی دفتر نخست وزیر عراق صادر شد، در این دیدار طرفین درباره ابزارهای گسترش همکاری‌ها میان دو کشور به ویژه در حوزه نظامی و تسلیحاتی گفت و گو کردند.

کارتر و هیئت همراه وی همچنین با برخی از نمایندگان شرکای ائتلاف غربی ضد داعش در عراق دیدار کردند.

وزیر دفاع آمریکا به عراقی‌ها پیشنهاد هلیکوپترهای جنگی برای کمک به بازپس گیری مناطق از دست داعش را داد و گفت: واشنگتن مصمم است دست به اقدامات بیشتری برای حمایت از نیروهای امنیتی عراقی در جنگ علیه داعش زده و تمرکز بر پایان کار در شهر موصل داشته باشد.

این مقام آمریکایی همچنین گفت که آمریکا هرکاری که در عراق انجام دهد با موافقت حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و در چارچوب احترام به حاکمیت عراق صورت می‌گیرد.

کارتر در گفت و گو با خبرنگاران گفت: ما در مورد فرصت‌هایی صحبت می‌کنیم که در آینده برای افزایش مشارکت آمریکا در موفقیت نیروهای عراقی برجسته خواهد شد.

همزمان در بیانیه کابینه عراق آمده است که حیدر العبادی در دیدار با وزیر دفاع آمریکا و هیئت همراهش در خصوص جنگ علیه داعش و پیروزی‌های حاصل شده علیه دشمن و تقویت همکاری میان دو کشور در زمینه مسلح کردن و آموزش نیروهای عراقی و همچنین اوضاع منطقه گفتگو کرد.

انتهای پیام

کد N1069649