یک درخواست ضد ایرانی دیگرِ جمهوری خواهان از اوباما

واحدمرکزی خبر به نقل از رویترز نوشت: 36 سناتور جمهوری خواه از باراک اوباما درخواست کرده اند تحریمها بر ضد ایران را لغو نکند.

این سناتورها  گفتند آزمایشی که ایران اخیرا برای پرتاب یک موشک بالستیک انجام داد «بی توجهی آشکار ایران را به تعهدات بین المللی این کشور» نشان می دهد.

از 54 سناتور جمهوری خواه مجلس سنا 36 سناتور از جمله میچ مک کانل رهبر اکثریت جمهوری خواهان در مجلس سنا نامه ای را امضا کردند که از اوباما می خواهد تحریمها بر ضد ایران را همانطور که قرار است بر اساس توافق هسته ای بین المللی اعلام شده در ژوئیه گذشته لغو شود ، لغو نکند.
در این نامه که رویترز از آن اطلاع پیدا کرده آمده است این آزمایش موشکی توان ایران را برای هدف قرار دادن اسرائیل و نیروهای آمریکایی در منطقه تقویت می کند.
این جمهوری خواهان افزودند :« به همین علت تعامل با برنامه هسته ای ایران بدون درنظر گرفتن برنامه موشکهای بالستیک این کشور اشتباه است.»‌
نمایندگان جمهوری خواه و برخی از دموکراتها درباره این توافق هسته ای به شدت ابراز تردید کرده اند. از زمان آزمایش موشکی که ایران دهم اکتبر انجام داد این نگرانیها بیشتر شده است.
در گزارشی که رویترز ابتدا آن را منتشر کرد تیمی از ناظران تحریمها روز سه شنبه اعلام کردند ایران با پرتاب موشکی که توانایی حمل کلاهک هسته ای را دارد قطعنامه شورای امنیت را نقض کرده است.
رسانه های ایران روز چهارشنبه به نقل از حسین دهقان وزیر دفاع این کشور اعلام کردند ایران هیچ محدودیتی را بر برنامه موشکی خود نخواهد پذیرفت و به آزمایشات موشکی خود ادامه خواهد داد.

4949

کد N1069628