آغاز فعالیت واحدهای ویژه ضدتروریستی جدید در آلمان

پلیس آلمان پس از حملات تروریستی پاریس، واحدهای ویژه‌ای برای برخورد با چنین حملاتی را آموزش می‌دهد که "+BFE" نام دارند و قرار است در شرایط بحرانی در کمک واحدهای ضربتی ‌موسوم به "GSG-9" وارد عملیات شوند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه اینترنتی دویچه وله، طرح ایجاد واحدهای ویژه ضدترور در آلمان مدت‌هاست تنظیم شده بود. این طرح اما اکنون در پی حملات تروریستی در پاریس که ۱۳۰ کشته و بیش از ۲۰۰ مجروح برجای گذاشت، اجرایی شده است.

اکنون در کنار واحدهای ضربت‌ پلیس آلمان موسوم به "GSG-9" قرار است واحدهای ویژه دیگری به نام "+BFE" به نیروهای عملیات ضدتروریستی در آلمان بپیوندند.

نخستین واحد ویژه "+BFE" در حضور توماس دمزیر، وزیر کشور آلمان و دیتر رومان، رئیس پلیس فدرال این کشور فعالیت‌های خود را آغاز کرد.

رئیس پلیس فدرال آلمان در این مراسم در سخنانی درباره "+BFE" گفت: این واحد یاری‌رسان است؛ می‌تواند به جست‌و‌جوی تروریست‌ها بپردازد و به طور مصمم اقدام کند. این واحد به این ترتیب می‌تواند عملیات واحدهای ویژه‌ و ضربتی پلیس آلمان موسوم به "GSG-9" را برای رهایی گروگان‌ها به خوبی پشتیبانی کند.

وزیر کشور آلمان نیز در این مراسم گفت که رویداد تروریستی پاریس و عملیات پس از آن مشخص کرد که پلیس فدرال باید بهتر از گذشته در برابر عملیات تروریستی آزموده شود.

نخستین واحد با ۵۰ عضو در براندنبورگ آلمان آغاز به کار کرده است و قرار است به تدریج ۲۵۰ نفر در این واحدها دوره ببینند.

وزارت کشور آلمان هدف از تشکیل"+BFE"را رویارویی با تروریست‌ها و عملیات خشونت‌بار شدید می‌داند. این واحد باید پلیس فدرال آلمان را در فعالیت‌هایی از این دست تقویت کند.

انتهای پیام

کد N1069420