واکنش نماینده سازمان ملل در عراق به عقب‌نشینی نیروهای ترکیه

نماینده سازمان ملل در عراق اعلام کرد، عقب‌نشینی نظامیان ترکیه و تجهیزات آنها از اردوگاه بعشیقه باید با گام‌ها و اقدامات بعدی همراه باشد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاعات سازمان ملل متحد، جان کوبیس، نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق عقب‌نشینی سربازان ترکیه از اردوگاه بعشیقه را مورد توجه قرار داده است.

در عین حال، بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل متحد از همه دولت‌هایی که در مبارزه با داعش در عراق شرکت دارند، خواسته است در این راه به شیوه‌ای عمل کنند که با منشور ملل متحد مطابقت داشته و به حاکمیت و تمامیت ارضی عراق احترام گذاشته شود.

کوبیس در بغداد اظهار کرد: عقب‌نشینی نظامیان ترکیه و تجهیزات آنها از اردوگاه بعشیقه که می‌بایست با گام‌ها و اقدامات بعدی همراه باشد، این امکان را فراهم می‌سازد که این حادثه چالش‌برانگیز را پشت سر بگذاریم.

وی از هر دو طرف خواست که سریعاً سازوکار هماهنگی ایجاد کنند که به آنان امکان دهد همکاری خود در زمینه‌های امنیتی و حمایت مستمر از عراق در مبارزه با داعش را با مشورت و رضایت کامل دولت بغداد تعمیق بخشند.

نماینده ویژه دبیرکل سازمان ملل متحد در عراق ضمن اشاره به این که دولت بغداد تصمیم گرفته است نظر شورای امنیت سازمان ملل متحد را به این موضوع جلب نماید و از شورا خواستار اقدام در این زمینه شود، از این که هر دو طرف این مسأله را از طریق گفت‌وگو حل و فصل نمایند، ابراز خرسندی کرد.

انتهای پیام

کد N1069413