بیانیه جامعه روحانیت مبارز در واکنش به کشتار شیعیان نیجریه

جامعه روحانيت مبارز

جامعه روحانیت مبارز تهران در واکنش به کشتار شیعیان نیجریه بیانیه‌ای صادر کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، متن این بیانیه به شرح زیر است:

تاریخ جهان تشیّع، مشحون از مظلومیتی جاری است که از سوی حکام جائر و اذناب آنها نسبت به عاشقان اهل بیت عصمت و طهارت (ص) روا داشتند و صحنه‌های جانکاهی از اوج سبوعیّت را بر صفحه روزگار رقم زدند.

...و اینک؛ مردمان تحت ستم و محروم نیجریه که در محبّت به آل الله، سرآمدند، با رفتارهای ظالمانه مواجه گشته و از سوی عوامل استکبار جهانی و وهابیت تکفیری، به خاک و خون کشیده شدند.

ما ضمن محکومیت این اقدام ددمنشانه که در سکوت مرگبار مجامع جهانی حقوق بشر به وقوع پیوست و 10 ها تن از شیعیان گرانقدر نیجریه‌ای را شهید و زخمی نمود، از دولت این کشور بویژه رئیس جمهور نیجریه، مصرّانه می‌خواهد تا با تشکیل کمیته‌ای حقیقت یاب، آمران و عاملان این جنایت دهشتناک را شناسایی و آنان را در اسرع وقت، به سزای اعمال خباثت آمیز خود برسانند.

همچنین لازم می‌دانیم تا مراتب تأسف و تأثر عمیق جامعه روحانیت مبارز را از هتک حرمت و مجروحیت عالم مجاهد جناب حجت الاسلام و المسلمین شیخ ابراهیم زکزاکی (رهبر عالیقدر شیعیان نیجریه) که در این حادثه تروریستی، مورد هجوم دست نشاندگان پلید مستکبران قرار گرفتند، ابراز کرده و خواستار اعلام آخرین وضعیت سلامتی و آزادی این چهره مبارز توسط مقامات مسئول در کشور مذکور هستیم.

آنچه در این رخداد فاجعه بار، تألم برانگیزتر است؛ مقایسه عکس العمل سریع رسانه‌های صهیونیستی و تشکیل اجماع بین المللی در حوادث تروریستی پاریس با بی توجهی امروز دولت‌های غربی پیرامون مخاطراتی است که جان میلیون‌ها تن از شیعیان نیجری را تهدید می‌کند و مدافعان دروغین آزادی و حقوق ملل را در مقابل این پرسش وجدان‌های بیدار قرار می‌دهد که چرا کشتار انسانها برای آن مدعیان، بی اهمیت است؟!

جامعه روحانیت مبارز با عرض تسلیت شهادت شیعیان نیجریه به محضر مقدس حضرت ولی الله الاعظم (ارواحنا فداه)، مقام معظم رهبری و مراجع عظام تقلید (دامت برکاتهم) و آرزوی صبر جمیل و اجر جزیل برای بازماندگان آن عزیزان، متذکر می‌شود که هدف غائی از ارتکاب این مظالم، تشدید اختلافات قومی و ایجاد تفرقه مابین برادران مسلمان و پیروان ادیان آسمانی در آن مملکت است و تابعان مذاهب بویژه رهپویان آئین محمدی (ص) اعم از شیعه و سنی باید با حفظ هوشیاری در برابر توطئه‌های دشمنان صلاح بشریت، با اتحاد و انسجام در سایه تعالیم عالیه اسلام، نقشه شوم استکبارگران را با شکستی مفتضحانه مواجه نمایند. ان شاء الله

انتهای پیام

کد N1069199