ترکیه در قطر پایگاه نظامی می‌سازد

سیاسی

ترکیه به عنوان بخشی از توافق دفاعی سال ۲۰۱۴ با کشور قطر، یک پایگاه نظامی در این کشور خواهد ساخت.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، سفیر ترکیه در قطر امروز در اظهاراتی اعلام کرد که کشورش به عنوان بخشی از توافق دفاعی با قطر به ساخت یک پایگاه نظامی در این کشور مبادرت خواهد ورزید.

«احمد دمیرک» سفیر ترکیه در قطر در این باره اعلام کرد: در راستای توافقنامه دفاعی با قطر و با هدف کمک به این کشور برای مقابله با دشمنان مشترک، ترکیه یک پایگاه نظامی در این کشور خواهد ساخت.

دمیرک ادامه داد: قرار است ۳ هزار نیروی نظامی ترکیه در این پایگاه مستقر شوند.

وی در مصاحبه امروز خود افزود: این پایگاه نظامی چند منظوره است و بیش از همه به عنوان مکانی برای رزمایش های آموزشی مشترک مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

سفیر ترکیه در قطر خاطر نشان کرد: احداث پایگاه نظامی مذکور این امکان را برای قطر فراهم خواهد ساخت که در راستای احداث پایگاه نظامی مشابهی در ترکیه اقدام نماید.

لازم به ذکر است، ترکیه و قطر که در مسائلی مانند حمایت از تروریست ها در سوریه با هدف براندازی دولت مشروع سوریه هم عقیده بوده و کمک های فراوانی را نیز به تروریست ها در سوریه ارائه نموده اند؛ در سال ۲۰۱۴ توافقی را با یکدیگر به امضاء رساندند که در بخشی از آن احداث پایگاه نظامی توسط هر یک از آن ها در کشور یکدیگر تصریح شده است.

گفتنی است، این اولین پایگاه نظامی ترکیه بیرون از مرزهای این کشور و در منطقه خاورمیانه به شمار می آید.

کد N1069181