انتقاد هفته نامه «الاسبوع » از اقدامات مداخله گرایانه ترکیه

ترکیه در منطقه‌ای حساس به دنبال تغییر موازنه قواست

هفته نامه «الاسبوع» مصر با انتقاد از اقدامات مداخله‌گرایانه ترکیه در منطقه نوشت: ترکیه در منطقه حساسی در قلب مربع ترکی – عراقی – سوری – ایرانی می‌خواهد توازن قوا در منطقه را به نفع خود تغییر دهد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، هفته‌نامه «الاسبوع» مصر در مقاله‌ای به قلم خانم «سناء السعید» با عنوان «سناریوهای افعی‌ها» با انتقاد شدید از نقش مخرب و بحران‌ساز ترکیه در منطقه در راستای تشدید تنش بین اقوام و کشورهای منطقه به منظور اثبات حضور خود به‌عنوان یک قدرت منطقه‌یی و در عین حال متوسل شدن به اقدامات غیرقانونی مثل مداخله نظامی در امور کشورهای عربی مثل عراق و سوریه، به روند تشدید تنش سیاسی بین بغداد و آنکارا و هشدارهای نخست‌وزیر عراق به ترکیه نسبت به مداخله نظامی ترکیه در عراق پرداخته است.

سناء السعید در ادامه مقاله خود تاکید می‌کند: این اقدام ترکیه تنها در چارچوب دستورالعمل صادره از سوی افعی آمریکایی صورت گرفته است و ترکیه در تلاش برای تبدیل شرایط منطقه به اوضاع بحرانی است، آن‌هم در منطقه حساسی در قلب مربع ترکی – عراقی – سوری – ایرانی تا همه را بر اساس امر واقع تسلیم خواست خود کرده و توازن قوا را به نفع خود بر هم بزند. اما این امر موجب سوق یافتن ایران به حمایت بیش‌تر از عراق خواهد شد.

این هفته‌نامه ادامه می‌دهد: حساسیت شرایط به گونه‌ای است که حیدرالعبادی، نخست‌وزیر به همراه نیروهای بسیج مردمی و وزیر دفاع عراق به مرحله هشدار وضعیت جنگی قریب الوقوع رسیده‌اند.

انتهای پیام

کد N1069132