رئیس کل دادگستری استان قزوین:

انتخاباتی سالم و با مشارکت حداکثری را پیگیری می‌کنیم

رییس کل دادگستری استان قزوین، راهبرد دستگاه قضا را فراهم‌سازی بستر انتخاباتی برای برگزاری انتخاباتی سالم و با مشارکت حداکثری مردم دانست.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) منطقه قزوین، جمال انصاری در شورای مسئولان قضایی استان قزوین اظهار کرد: ابلاغ آئین نامه جدید شورای مسئولان قضایی استان‌ها از سوی رئیس قوه قضائیه در حقیقت وضعیتی را ترسیم می‌کند که متغیرهای ساختاری را به سمت جایگاهی بالا و توأم با هماهنگی و همکاری همه جانبه اعضا هدایت کند.

وی ادامه داد: در حقیقت به سمتی می‌رویم که خلاء ها را کاهش دهیم و از ظرفیت معاونت‌های اجتماعی، پیشگیری و فرهنگی استفاده کنیم؛ در واقع رئیس قوه قضائیه با تدبیر خود به دنبال آن هستند که از این ظرفیت‌ها نیز در حوزه راهبری و راهبردی بهره برده شود.

رییس کل دادگستری استان قزوین اضافه کرد: این سخن بدان معناست که وجود معاونت اجتماعی، پیشگیری و فرهنگی نباید منحصر به دادگستری باشد بلکه مدیریت مجموعه دستگاه قضایی در استان باید از این ظرفیت بهره‌مند شوند.

انصاری اضافه کرد: هر فرصتی که در مسیر تشکیلات شورای قضایی استان باشد یک ظرفیت جدید برای قوه قضائیه است. آنچه که از فهوا و شرح وظایف شورای قضایی استخراج می‌شود بر این مبناست که اساس و ماهیت اصلی شورای قضایی استان بر هماهنگی، همکاری و هم‌افزایی استوار است.

رییس کل دادگستری استان قزوین خاطرنشان کرد: سایر دستگاه‌های زیرمجموعه قوه قضائیه نیز در مسیر جدید می‌توانند از این ظرفیت برای ارتقای سطح خدمات استفاده کنند تا گام‌های موثر برای خدمت به مردم داشته باشیم.

انصاری تاکید کرد: مدیران باید سیاست‌های ابلاغی دستگاهی را با سیاست‌های قوه قضائیه منطبق کنند که این مهم می‌تواند در قالب شورا طرح و تبیین شده و در صورت نیاز تبیین کارگاهی و عملی شود.

وی با اشاره به لزوم تدابیر حفاظتی در حوزه نرم‌افزاری تصریح کرد: آنچه در رویکرد پدافند غیرعامل تاکنون در جامعه مطرح شده در حوزه سخت بوده است ولی امروز موضوع تهدید اجتماعی و نرم و سخت به‌صورت توأمان مورد توجه است.

رییس کل دادگستری استان قزوین اعلام کرد: قطع یقین پدافند غیرعامل پاسخ به هر تهدیدی است که نظام اجتماعی را با تهدید مواجه می‌کند و البته چنین روندی اخلال در مسیر خدمت به مردم است.

وی گفت: امروز مصون‌سازی شبکه ارتباطی و سیستمی به ایجاد فرصت‌های خدمتی بیشتر منجر می‌شود البته ممکن است از دست دادن برخی اطلاعات مضراتی را برای ما نداشته باشد ولی مصون سازی در گام نخست به افزایش کمی و کیفی خدمات به مردم منجر خواهد شد.

انصاری با اشاره به برگزاری انتخابات در اسفند ماه سال جاری گفت: فضای مجازی در جامعه ما یک موضوع است و البته این فرصت با تهدیدهایی نیز همراه است؛ از این رو باید با احتیاط و منطق صحیح وارد شویم تا هدایت و آموزش صحیح داشته باشیم.

وی ادامه داد: در آستانه برگزاری انتخابات هستیم و لازم است بستر را فراهم کنیم تا فضای انتخابات را به خوبی مدیریت کنیم و انتخاباتی سالم و با حضور و مشارکت حداکثری مردم برگزار شود.

رییس کل دادگستری استان قزوین یادآورشد: در بحث ستاد ویژه رسیدگی و پیشگیری از جرائم لازم است بر اساس دستورالعمل اقدام کنیم تا به نحو شایسته این روند را دنبال کنیم.

انتهای پیام

کد N1068947