اجرای طرح رفتارشناسی نماز برای سنجش دقیق وضعیت اقامه نماز

نماز,ستاد اقامه نماز

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: طرح ملی رفتارشناسی نماز برای سنجش دقیق و واقعی وضعیت اقامه نماز در بین جوانان و نوجوانان طراحی و اجرایی شده است.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور گفت: طرح ملی رفتارشناسی نماز برای سنجش دقیق و واقعی وضعیت اقامه نماز در بین جوانان و نوجوانان طراحی و اجرایی شده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، محمود مظفر در نخستین نشست هماهنگی طرح ملی رفتارشناسی نماز که با حضور جمعی از کارشناسان این طرح برگزار شد، اظهار کرد: شاخصه اصلی پیام مقام معظم رهبری به بیست و سومین اجلاس سراسری نماز سنجش عملکرد مسئولان در موضوع گسترش فرهنگ نماز و تقویت آن بوده و ما نیز باید در همه حوزه‌ها به این سنجش علمی و دقیق مکلف باشیم.

قائم مقام ستاد اقامه نماز کشور تصریح کرد: طرح ملی رفتارشناسی و سنجش وضعیت نماز در بین جوانان و نوجوانان توسط ستاد اقامه نماز صورت خواهد گرفت که این یکی از طرح‌های سنجش دستاوردهای نمازی در بین حوزه‌ها و اقشار مختلف جامعه است.

وی با اشاره به رسالت‌ها و وظایف ستاد اقامه نماز در راستای سنجش فعالیت‌های نمازی افزود: برای موفقیت این طرح باید انگیزه، علاقه، دقت و سرعت لازم صورت گیرد تا هر چه زودتر نسبت به این دغدغه، به یک جواب دقیق و واقعی برسیم و بتوانیم آن را به صورت گزارشی علمی به عموم جامعه و مسئولین ارائه دهیم.

در ادامه این نشست، سیدقوام الدین مهدوی کارشناس طرح ملی رفتار شناسی نماز به اقداماتی که تاکنون در این راستا صورت گرفته است، اشاره کرد و افزود: این روند یک فعالیت دقیق علمی است که با بهره‌گیری از کارشناسان خبره طی مطالعات و جلسات اتاق فکر از ماه‌ها پیش در حال انجام است.

مهدوی خاطرنشان کرد: آگاهی از وضعیت اقامه نماز در بین نوجوانان و جوانان سراسر کشور و ارائه تصویری روشن از وضعیت اقامه نماز در بین این قشر و ارائه آن به مسئولان و مردم جامعه با تفکیک موقعیت جغرافیای هر استان، از جمله مهم‌ترین اهداف این طرح است.

وی کمک به سیاستگذاری فعالیت‌های نمازی بر اساس شناخت واقع بینانه از وضعیت اقامه نماز در بین نوجوانان و جوانان کشور را از دیگر اهداف این طرح دانست و اضافه کرد: در مراحل مختلف انجام این طرح برآنیم تا ادبیات پژوهشی پیرامون نماز بر مبنای تولید داده‌ها و اطلاعات به روز شده و وضعیت نماز در بین قشر جوان و نوجوان کشور غنی‌تر شود.

بر اساس این گزارش، طرح ملی رفتارشناسی وضعیت اقامه نماز در بین جوانان و نوجوانان کشور به عنوان یکی از طرح‌های افکار سنجی ستاد اقامه نماز با همکاری کارشناسان خبره موضوع سنجش افکار در حال انجام است.

انتهای پیام

کد N1068891