آمریکا: "ائتلاف اسلامی ضد تروریسم" عربستان همسو با ائتلاف ماست

آمريكا

کاخ سفید به تعریف و تمجید عربستان پرداخته و تاکید کرد که عربستان مشارکت‌های مهمی در تلاش ائتلاف تحت امر آمریکا علیه داعش داشته است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری واس عربستان، جاش ارنست، سخنگوی کاخ سفید در مصاحبه با خبرنگاران تاکید کرد: عربستان مشارکت‌های مهمی در تلاش‌های ائتلاف داشته است و ما انتظار داریم که به این امر ادامه دهد.

وی درخصوص تشکیل ائتلاف ائتلاف اسلامی نظامی ضد تروریسم نیز گفت: این ائتلاف بر تهدیدهای تروریستی متمرکز خواهد بود که اعضای این ائتلاف را تهدید می‌کنند و یقینا این تهدیدها بیشتر از تهدید داعش خواهد بود.

وی افزود: ما بر این باوریم که گام‌های بیشتر و گسترده‌تری از سوی اعضای ائتلاف ضد داعش می‌تواند صورت بگیرد، بویژه زمانی که مربوط به تلاش‌ها برای مبارزه با تروریسم و رادیکالیسم در فضای مجازی باشد. بر اساس آن، اقدام عربستان در تشکیل ائتلاف را درک می‌کنم و این بخش مرکزی در فعالیت‌های این ائتلاف است.

ارنست تصریح کرد: عربستان دست به تلاش‌های بسیاری زده که این مساله را توضیح دهد که این ائتلاف جایگزین ائتلاف تحت امر آمریکا که متشکل از 65 عضو است، نمی‌شود.

در همین حال، جان کربی، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا عنوان داشت: ائتلاف اسلامی ضد تروریسم که متشکل از 34 کشور است، با تلاش‌هایی که آمریکا از مدت‌ها همپیمانان خود در منطقه را به آنها فرامی‌خواند، همسو است.

وی افزود: آمریکا از هر گونه افزایش تلاش‌ها علیه داعش استقبال می‌کند.

جان کربی همچنین گفت که آمریکا نیاز دارد بیشتر ائتلافی که عربستان از تشکیل آن خبر داده است، بشناسد.

انتهای پیام

کد N1068760