در نشست خبری مقابل سفارت نیجریه صورت گرفت؛

انتقاد تشکل‌های دانشجویی از عملکرد دولت در قبال فاجعه نیجریه

سیاسی

نمایندگان اتحادیه های دانشجویی در نشست خبری که صبح امروز مقابل سفارت نیجریه در تهران برگزار شده، از عملکرد دولت در قبال حوادث این کشور به شدت انتقاد کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، نشست خبری نمایندگان اتحادیه های دانشجویی در رابطه با کشتار شیعیان مظلوم نیجریه صبح امروز مقابل سفارت این کشور در تهران برگزار شد.

بنا بر این گزارش، مصطفی اسدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی، حسین زینعلیان دبیرکل جامعه اسلامی دانشجویان، فروغی نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه تهران، شعیب محمد نماینده طلاب نیجریه و مجتبی رئیسی دبیرکل جنبش عدالتخواه دانشجویی در این نشست خبری سخنرانی کردند.

اسدی: دولت نسبت به فاجعه نیجریه موضع جدی بگیرد

مصطفی اسدی مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی در این نشست خبری با اشاره به اینکه این فاجعه عظیم را به همه مومنین و مسلمین جهان تسلیت عرض می کنیم، اظهار داشت: همچنین این فاجعه را به رهبر مسلمین جهان امام خامنه ای نیز تسلیت عرض می کنیم.

وی افزود: وقتی خبر این فاجعه به گوش ما رسید، توقع داشتیم دولت مقابل این اقدام موضع گیری جدی کند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با بیان اینکه وقتی که یک عده در فرانسه کشته می شوند، صدای رسانه ها گوش عالم را کـر می‌کند، اظهار داشت: باید پرسید آیا کسانی که در نیجریه کشته می شوند آدم نیستند و حق حیات ندارند؟

اسدی ادامه داد: همانطور که در مقابل کشتار مردم فرانسه موضع گیری شد، چرا صدای رسانه ها در نمی‌آید، دولت موضع نمی گیرد و اقدام جدی انجام نمی دهد؟

وی با تاکید بر اینکه نباید بگذاریم خون این عزیزان شیعه در نیجریه پایمال شود، گفت: در این جا جمع شده ایم و اعلام می کنیم تا دولت محترم و وزارت خارجه نسبت به این اقدام موضع جدی بگیرند.

فروغی: دولت نیجریه منتظر عواقب اقدامات خود باشد

فروغی، نماینده بسیج دانشجویی دانشگاه تهران یکی دیگر از سخنرانان این نشست خبری بود و طی سخنانی توضیح داد: مردم مظلوم نیجریه، برادران و خواهران ما، می دانیم که آماج حملات ددمنشانه آمریکا، انگلیس و عوامل آن قرار گرفته ایم و از دولت و وزارت امور خارجه می‌خواهم که پیگیری خوبی را از مجامع بین المللی و دستگاه های ذیربط انجام دهد.

وی افزود: سفارت نیجریه، دولت و ارتش این کشور، بدانید که ما خون برادران خود را در هر کجای دنیا مشت نمی کنیم و منتظر عواقب سخت آن باشید. بدانید که شیخ زکزاکی را فراموش نخواهیم کرد و منتظر سخت ترین پیگیری ها باشید.

رئیسی: خواهان برخورد شدید با مسببان فاجعه نیجریه هستیم

مجتبی رئیسی، دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی یکی دیگر از سخنرانان این نشست بود و طی سخنانی خاطرنشان کرد: امروز ما دانشجویان ایران عزاداریم، زیرا به منزل شیخ زکزاکی حمله کرده اند و برادران ما را به عزا نشانده اند. آنها بدون هیچ دفاعی برادران ما را به شهادت رساندند و ما نگرانیم زیرا رهبر شیعیان نیجریه به عزا نشسته است. علاوه بر عزاداری، شرمنده نیز هستیم چون دولت ما در مقابل اقدامات تروریستی فرانسه بلافاصله موضع‌گیری و آن را محکوم می کند، اما از حوادث تروریستی نیجریه تنها ابراز نگرانی می کند.

وی ادامه داد: عزاداریم، زیرا تروریست در فرانسه را محکوم کرده اید، اما از وجود تروریست در نیجریه تنها ابراز نگرانی کرده اید.

دبیر جنبش عدالتخواه دانشجویی اضافه کرد: ما به شدت این حوادث را محکوم می کنیم و خواهان برخورد شدید با مسببان آن هستیم.

کد N1068672