حیدرپور: گزارش اخیر آژانس بر خلاف روال سابق غیرمغرضانه بود

پی‌ام‌دی

یک عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس گفت: بزرگ‌ترین دستاورد بسته شدن پی‌ام‌دی پذیرفته شدن شفاف و بین‌المللی حق غنی‌سازی در خاک جمهوری اسلامی است.

عوض حیدرپور در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا، گفت: با بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی و اجرای برجام دو اتفاق بزرگ می‌افتد اول حق غنی‌سازی و فعالیت هسته‌ای ایران به صورت شفاف توسط آمریکا، غرب و سایر کشورهای جهان پذیرفته می‌شود و دوم تحریم‌های یک جانبه و ظالمانه اقتصادی غرب لغو می‌شود.

نماینده مردم شهررضا در مجلس شورای اسلامی ابراز امیدواری کرد پس از اجرای برجام دیگر شاهد رجزخوانی‌های تکرار آمریکا و همپیمانان غربی این کشور نباشیم.

وی عملکرد غیرمغرضانه اخیر آژانس انرژی اتمی را مورد اشاره قرار داد و افزود: گزارش اخیر آژانس بر خلاف روال سابق گزارشی شفاف و غیرمغرضانه بود که نشان می‌دهد این نهاد بین‌المللی تصمیم گرفته است دست از استانداردهای دوگانه گذشته نسبت به ایران بردارد.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس اظهار کرد: با بسته شدن پرونده پی‌ام‌دی باب همه اتهامات 12 – 13 سال گذشته علیه جمهوری اسلامی ایران بسته می‌شود. این مسئله نشان می‌دهد که کینه‌ورزی‌ها و ظلم‌های آمریکا و غربی‌ها اجحاف در حل ملت ایران بود.

انتهای پیام

کد N1068654