در پاسخ به لفاظی‌های جمهوری‌خواهان،

هیلاری کلینتون خطاب به مسلمانان آمریکا: از اینکه هم وطن شما هستم افتخار می‌کنم

وزیر امور خارجه سابق و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا ضمن تاکید بر این مسئله که آمریکا می‌تواند تروریسم داخلی را متوقف کند، برنامه‌ای را برای مبارزه با افراط گرایی داخلی به دنبال حملات تروریستی در سن برناردینو کالیفرنیا مطرح کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) به نقل از شبکه تلویزیونی سی.ان.ان، هیلاری کلینتون، وزیر امور خارجه سابق و نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری سال 2016 میلادی آمریکا در سخنانی خود را مستقیما مقابل نامزدهای جمهوری خواه قرار داد و گفت: مسلمانان آمریکا اولین، آخرین و بهترین دفاع در برابر تروریسم و افراط گرایی داخلی هستند.

وی در جریان سخنرانی‌ در دانشگاه مینه سوتا – مینیا پولیس گفت: من مطمئنم که ما بار دیگر حل مساله را به جای ترس انتخاب خواهیم کرد و درست همانطور که در گذشته افرادی را که ما را تهدید کرده بودند،‌ شکست دادیم، این دشمنان جدید را نیز شکست خواهیم داد چرا که کنترل و محدود کردن داعش کافی نیست، ما باید داعش را شکست دهیم.

کلینتون افزود: دستیاران انتخاباتی‌ام برنامه‌ای را موسوم به «استراتژی 360 درجه برای حفظ امنیت آمریکا» طراحی کرده‌اند که شامل نحوه اقدامات من برای کشف و خنثی کردن توطئه‌های تروریستی پیش از وقوع و همکاری‌ من با جوامع مسلمانان آمریکا برای مبارزه با افراط‌گرایی است.

کلینتون به عنوان راهی برای ممانعت از ورود تروریست‌ها به آمریکا کنترل و نظارت دقیق‌تر و جزئی‌تر افرادی را پیشنهاد کرد که پیش تر به یکی از کشورهایی که به "سرچشمه تروریسم" معروف هستند، سفر کرده‌اند.

یکی از بندهای کلیدی برنامه کلینتون برای پایان دادن به افراط گرایی آنلاین داعش شامل مسدود کردن حساب‌های توییتر و فیس بوک الهام گرفته از داعش و پاک کردن متن‌هایی است که محتوای تروریستی دارد.

وی گفت: افراد متخصص و حرفه‌ای ما در امور امنیتی باید به طور موثرتر نقشه‌های شبکه‌های افراط گرایان و پست‌های رسانه‌ای اجتماعی داعش را رهگیری و تحلیل کنند. ما باید مانع تروریست‌ها از افراطی کردن نیروهای جدید به صورت حضوری یا از طریق رسانه‌های اجتماعی، چت روم‌ها و وب‌های سیاه شویم. برای این منظور ما به روابط قوی‌تر و مستحکم تر میان واشنگتن،‌ سیلیکون‌ولی که مقر اکثر شرکت‌های مطرح انفورماتیک جهان است و تمامی کمپانی‌های مربوط به تکنولوژی پیشرفته‌مان نیاز داریم.

هیلاری کلینتون در راستای بی اهمیت شمردن لفاظی‌های جمهوری خواهان درباره داعش گفت: شعارهای توخالی به یک استراتژی منتج نمی‌شوند. وعده دادن در خصوص بمباران یک مکان تا زمانی که کاملا با خاک یکسان شود، به این معنا نیست که شما یک آدم قدرتمند هستید بلکه تنها نشان می‌دهد که چقدر این کار شما دیوانگی و بیهوده است. سر و صدای بیخود راه انداختن و تعصب اعتبارنامه‌هایی برای منصوب شدن به عنوان فرمانده کل قوا نیستند و جدی گرفتن افرادی که قاطعانه حرف می‌زنند اما در عمل تعلل دارند، بسیار سخت است.

کلینتون با اشاره به حملات تروریستی در سن برناردینو و پاریس گفت: نمی‌توانیم تسلیم ترس شویم. نمی‌توانیم اجازه دهیم ترس مانع ما در انجام اقداماتی شود که برای حفظ امنیت درست و لازم است. نمی‌توانیم اجازه دهیم ترس ما را وادار به اقدامات بی ملاحظه‌ای کند که منجر به کاهش امنیت ما می‌شود.

وی خطاب به مسلمانان آمریکا گفت: این کشور شما نیز است و من از اینکه هم وطن شما هستم، افتخار می‌کنم.

در این سخنرانی کلینتون، رهبران مذهبی از جوامع مسلمانان مینیاپولیس در ردیف جلو نشسته بودند.

کلینتون گفت: همه ما باید علیه لفاظی‌های ضد اسلامی تهاجمی، فساد آمیز و نفرت انگیز به پا خیزیم. می‌دانم خیلی سخت است اما الان زمان آن فرا رسیده که از ترس به سمت دستیابی به یک راه حل حرکت کنیم. الان زمان آن است که به پا خاسته و بگوییم همه ما آمریکایی هستیم، ما بزرگترین و برترین ملت روی زمین هستیم.

انتهای پیام

کد N1068552