به رغم تنش میان دو کشور؛

عراق سفیر جدید در ترکیه تعیین کرد

عراق

علی رغم استقرار نیروهای ترکیه‌ای در خاک عراق که نقض حاکمیت این کشور به شمار می‌آید، دولت بغداد سفیر جدیدی را در ترکیه تعیین کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از سایت شبکه خبری ارم نیوز، در بیانیه ریاست جمهوری عراق آمده است که فواد معصوم، رئیس جمهور عراق در دفترش در بغداد هشام علوی، سفیر جدید عراق در ترکیه را به حضور پذیرفت.

پیش از هشام علوی، طلال عبیدی تصدی پست سفیری عراق در ترکیه را بر عهده داشت.

رئیس جمهوری عراق در این دیدار بر اهمیت تلاش جهت تحکیم روابط دوستی میان دو کشور و گسترش این روابط در زمینه‌های مختلف تاکید کرد.

وی افزود، باید جایگاه عراق در جامعه بین‌الملل تقویت شود، همچنین باید حمایت بین‌المللی از عراق بویژه در جنگ نیابتی علیه تروریسم و تلاش برای ترغیب کشورهای دوست، سازمان‌ها و نهادهای بین‌المللی برای مشارکت در بازسازی عراق صورت بگیرد.

این در حالی است که به گفته برخی از تحلیلگران این موضع نشانگر ضعف عراق است.

نزار عبادی، فعال و از اصحاب رسانه در عراق در مصاحبه با شبکه خبری ارم عنوان داشت: عراق به جای آنکه به اشغالگری ترکیه با خارج کردن سفیر عراق از آنکارا و بیرون کردن سفیر ترکیه از عراق پاسخ دهد، سفیر جدیدی را در ترکیه تعیین کرده است و این امر نشانگر ضعف دولت عراق و وزارت خارجه است، چرا که آنگونه که با حاکمیت عراق همخوانی داشته باشد، با ترکیه برخورد نکرده‌اند.

انتهای پیام

کد N1068447