مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه کشتار شیعیان نیجریه را محکوم کرد

حوزه علميه,نیجریه

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور با صدور بیانیه‌ای با اشاره به کشتار مسلمانان در نیجریه از حکومت این کشور خواست که عوامل خودسر نظامی مسبب در شهادت شیعیان را محاکمه کند.

مرکز مدیریت حوزه‌های علمیه سراسر کشور با صدور بیانیه‌ای با اشاره به کشتار مسلمانان در نیجریه از حکومت این کشور خواست که عوامل خودسر نظامی مسبب در شهادت شیعیان را محاکمه کند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه قم متن کامل این بیانیه به شرح زیر است:

«یورش ارتش نیجریه به مسلمانان شیعه این کشور که منجر به شهادت عده کثیری از مسلمانان شده و محاصره منزل رهبر مقاوم شیعیان آن کشور شیخ «ابراهیم یعقوب زکزاکی» و شهادت همسر و فرزندش، حاکی از ترس و وحشت دشمنان اسلام از اتحاد و یکپارچگی صفوف مسلمین و استیصال آنان در برابر گسترش تفکر اهل بیت(ع)و رشد روز افزون شیعیان و قدرت نفوذ معنوی آنان است.

بی تردید تبلیغ و ترویج اندیشه­‌های امام خمینی(ره) و ارزش­‌های انقلاب اسلامی در اکثر نقاط جهان به ویژه آفریقا، نیازمند تدبیر، استقامت و مدیریت کارآمد است که اراده پولادین رادمردانی از تبار مبارزان حق طلب آفریقا همچون شیخ زکزاکی آن را میسر ساخته است.

سابقه درخشان این مبارز خستگی‌ناپذیر در ترویج اندیشه­‌های بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی در غرب آفریقا به ویژه کشور نیجریه، او را محور مقاومت آن سامان قرار داد و در بیش از چهار دهه فعالیت مجاهدانه، در کسوت رهبری جامعه شیعیان آن کشور، میلیون­‌ها نفر را به مکتب نورانی اهل بیت(ع)رهنمون ساخت.

مدیریت حوزه­‌های علمیه ضمن محکومیت این اقدام خصمانه از دولت آن کشور می­‌خواهد فوراً محاصره منزل این روحانی مجاهد را لغو کرده و مداوای وی و سایر آسیب دیدگان را پیگیری کرده و عناصر خودسر نظامی و مسبب این واقعه دلخراش را شناسایی و محاکمه نماید.

از مجامع بین‌المللی، شورای امنیت، سازمان همکاری­‌های اسلامی و سازمان ملل نیز می­‌خواهد تا با به‌کارگیری تمام ظرفیت خود به وظایف ذاتی خویش در پیگیری این حادثه و جلوگیری از گسترش و تکرار آن، عمل نمایند، و وزارت امور خارجه را به ضرورت پیگیری وقایع و طرح موضوع از طریق مجامع بین المللی و الزام دولت نیجریه به حمایت از مسلمانان آن کشور و محاکمه عوامل این حادثه خونبار متذکر می‌گردد.

امید است خداوند بزرگ خانواده‌های داغدار شهدای این حادثه جان سوز را صبر عنایت نموده و درجات شهدای آنان را متعالی گرداند و به شیخ مجاهد آفریقا صحت و عافیت و توفیق صبر و استقامت عنایت فرماید.»

انتهای پیام

کد N1068069