انگلیس و ایتالیا با لزوم اصلاح اساسی اتحادیه اروپا موافقند

انگلیس و ایتالیا امروز (سه‌شنبه) اعلام کردند، با لزوم انجام اصلاحات در اتحادیه اروپا با هدف حفاظت از حقوق کشورهای خارج از حوزه یورو اتحادیه اروپا، ارتقاء کسب و کار و مقابله با بحران مهاجرت موافقند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری رویترز، انگلیس پیش از برگزاری رفراندومی که قرار است تا پایان سال 2017 میلادی برگزار شود، در حال مذاکره مجدد درباره برخی از شروط عضویتش در اتحادیه اروپا است اما دیوید کامرون، نخست وزیر این کشور تاکنون نتوانسته به توافقی در خصوص برنامه‌ها برای محدود کردن دسترسی مهاجران اتحادیه اروپا به مزایای دولتی دست یابد.

وزرای امور خارجه انگلیس و ایتالیا در نوشتاری مشترک نوشتند: زمینه تفاهم مشترکی وجود دارد. ایتالیا و انگلیس با لزوم اصلاحات اساسی در اتحادیه اروپا، تسهیل عملکرد، روندها و قوانینش موافقند.

فیلیپ هاموند، وزیر امور خارجه انگلیس و پائولو جنتیلونی، همتای ایتالیایی‌اش افزودند: ما می‌توانیم با یکدیگر در خصوص بسته اصلاحات اتحادیه اروپا که به مسائل ویژه همچون نقش پارلمان‌های ملی، رقابت‌پذیری، اداره اقتصادی و رفاه می‌پردازد همکاری کنیم تا به هدفمان یعنی اتحادیه اروپایی ساده‌تر، کارآمدتر و کمتر اداری مآبانه، دست یابیم. اتحادیه اروپا باید الگوهای الحاق متفاوتی داشته باشد تا بتواند هم‌زیستی کند.

انتهای پیام

کد N1067574