جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه:

سپاه به هیچ عنوان در انتخابات به شکل مصداقی ورود نمی‌کند

انتخابات,سپاه پاسداران,سپاه,انتخابات مجلس,انتخابات مجلس دهم,انتخابات مجلس خبرگان پنجم

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: سپاه نسبت به مسائل سیاسی و جناح‌بندی در انتخابات ورود نخواهد کرد و به هیچ عنوان در انتخابات به شکل مصداقی ورود نمی‌کند زیرا خود را سنگرنشین انقلاب اسلامی می‌داند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت الاسلام والمسلمین دکتر عبدالله حاجی صادقی جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در نشست خبری که در سالن اجتماعات روابط عمومی کل سپاه برگزار شد به تشریح اهداف و ویژگی‌های این جشنواره پرداخت.

وی از تحقیق به عنوان حلال مشکلات در تمامی حوزه‌ها یاد کرد و گفت: برجسته ترین مصداق قدرت علم است و علم نه تنها منشأ قدرت بلکه منشأ ثروت نیز می‌باشد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: علم مطمئن ترین ثروتی است که هیچ کس نمی تواند تحریمش کند.

حاجی صادقی بهترین راه برای دست یابی به اهداف متعالی را تحقیق‌محور عمل کردن دانست و اظهار کرد: ما در دین اسلام از فرهنگ و آموزه‌های بی نظیر الهی برخورداریم که خداوند متعال با شناخت کامل ویژگی‌ها و نیازهای انسان آنها را ارائه کرده اما مشکل، عدم توانمندی ما در استخراج مطالب است.

وی خاطر نشان کرد: امیدواریم تحول در علوم انسانی بیش از گذشته جدی گرفته شود و در تمامی عرصه‌ها اعم از سیاست، اقتصاد، امنیت، مدیریت و به ویژه فرهنگ بتوانیم با تحقیق و پژوهش علوم انسانی اسلامی را استخراج کنیم.

حاجی صادقی در ادامه با معرفی پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق(ع) گفت: خروجی سه دهه فعالیت این پژوهشگاه بیش از 700 اثر، ده‌ها کار تحقیقاتی و صدها کتاب آموزشی تا سال گذشته بوده؛ که تمام این فعالیت‌ها فقط در حوزه ماموریتی سپاه و بسیج بود.

وی افزود: اما از سال 93 بنا بر کار کارشناسی که در ستاد کل نیروهای مسلح صورت گرفت با اجازه رهبری حوزه مأموریتی این پژوهشگاه به تمامی نیروهای مسلح تسری یافت و همه نیروهای مسلح از لحاظ متون آموزش علوم اسلامی و انسانی تحت پوشش قرار گرفتند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه تکریم پژوهش و پژوهشگر، حمایت از مراکز و مجموعه‌های پژوهشی نیروهای مسلح، کمک به موضوع تولید علم و پیگیری مطالبات مقام معظم رهبری، ارتقاء تعامل و هم‌افزایی مراکز پژوهشی و جلوگیری از موازی کاری و نیز معرفی آثار برجسته را از اهداف برگزاری اولین جشنواره پژوهشی سلمان فارسی برشمرد و اظهار کرد: این جشنواره با مشارکت، حضور و نقش آفرینی تمامی نیروهای مسلح برگزار می‌شود.

حاجی صادقی با بیان اینکه اولین جشنواره پژوهشی سلمان فارسی 26 آذرماه سال جاری با محوریت پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) در سالن همایش‌های بین‌المللی رسول اعظم در قم برگزار می شود، گفت: در این جشنواره آیت‌الله مکارم شیرازی، از مراجع عظام قم، حجت الاسلام والمسلمین صفایی ریاست‌ دفتر عقیدتی‌ سیاسی‌ فرماندهی‌ کل‌ قوا و حجت الاسلام والمسلمین سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه سخنرانی خواهند کرد.

وی افزود: در این جشنواره 278 اثر از مراکز پژوهشی نیروهای مسلح شامل 44 اثر از ارتش جمهوری اسلامی ایران، 58 اثر از نیروی انتظامی، 54 اثر از وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و 122 اثر از سپاه و بسیج ارائه شده که این آثار پس از ارزیابی در عنوان‌های فقه و اصول، علوم اجتماعی، علوم سیاسی، فلسفه و کلام، علوم تربیتی و رفتاری و مطالعات مربوط به انقلاب اسلامی در سه سطح معرفی می‌شوند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در بخش دیگری از سخنانش شخصیت علمی و فکری، اسلامی بودن، دفاع جانانه از اسلام ناب و افتخاری برای ایرانیان بودن را از ویژگی‌های برجسته سلمان فارسی و وجه نامگذاری این جشنواره برشمرد و افزود: روحیه دینی وانقلابی سلمان و اینکه این صحابی گرانقدر رسول خدا (ص) فضائل بی شماری از زهد، تقوی، دانش و نظریه پردازی را در وجود خویش متعالی ساخته بود موجب نام‌گذاری این جشنواره پژوهشی به نام سلمان فارسی گردید.

حاجی صادقی با اشاره به اقدامات صورت گرفته از سوی نیروهای مسلح و پژوهشگاه علوم اسلامی امام صادق (ع) در حوزه علوم انسانی اسلامی گفت: اقدامات مؤثری در چارچوب نیروهای مسلح در حوزه سبک زندگی انسانی و تحول در زندگی انسانی صورت گرفته که "انسان مطلوب"، "خانواده مطلوب"،"سازمان مطلوب" در حال تدوین و ارائه می‌باشد.

وی خاطرنشان کرد: یکی از نواقص ما در امر پژوهش عدم تمرکز، ارتباط و تعامل مؤثر است که امیدواریم این جشنواره گام‌های مؤثری را نیز در این راستا بردارد.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه ادامه داد: پژوهشگاه امام صادق(ع) به دانشگاه‌ها و مراکز پژوهشی دیگر اعلام می‌کند آمادگی دارد در حوزه‌های مختلف علوم انسانی موضوعات و مسائل آنها را مبتنی بر انسان شناسی بررسی و ارائه کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در خصوص رشد علمی کشور نیز گفت: ما نباید به این رشد علمی قانع شویم. بر اساس دستورات الهی عبادت محدودیت دارد اما یکی از اموری که محدودیت ندارد تولید علم اندوزی و علم افزایی است.

وی افزود: امیدواریم مسئولان و مدیران کشور به دور از مسائل سیاسی و جناحی به هم کمک کنند تا پژوهش‌ها به خصوص در علوم انسانی محقق شود و کشور با استفاده از این مسئله روز به روز پیشرفت کند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه گفت: اگر دشمنان ما در مذاکرات کوتاه می‌آیند به خاطر تولید علم ایران که باعث قدرتمند شدن ایران است شده است. ما از اینکه رهبری اعلام می‌کند از این مسئله نگران است خجالت می‌کشیم و باید همچنان تلاش کنیم تا رشد علم و شتاب علمی کشور ادامه یابد و بابت این مسئله از محضر رهبر انقلاب عذرخواهی می‌کنیم.

حاجی صادقی با اظهار تأسف از به شهادت رساندن جمعی از شیعیان در نیجریه اظهار کرد: جبهه استکبار در برابر اسلام احساس خطر کرده و مرگ تدریجی خود را قطعی می‌بیند؛ از این رو با تمام وجود، فشارها و اقدامات ناشایست خود را علیه مسلمانان گسترش می‌دهد.

وی خاطرنشان کرد: ما از ظلم و جنایتی که در حق مسلمانان نیجریه صورت می‌گیرد متأسفیم و دست صهیونیست‌ها و استکبار جهانی را در پس پرده این اتفاقات می‌بینیم؛ مسلمانان در نیجریه بهترین شهروندان این کشور بوده و امیدواریم اقدامات دیپلماسی صورت پذیرد تا مسلمانان بیش از این رنج نبینند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پاسخ به سوالی درباره ادعای یکی رسانه‌ روسی مبنی بر کاهش نیروهای ایرانی در سوریه از 7 هزار نفر به 700 نفر گفت: ادعای این رسانه درباره تعداد نیروهای ایرانی نه آن زمانی که اعلام کردند 7 هزارتا درست است نه اینکه می‌گویند به 700 نفر کاهش پیدا کرده، درست است.

وی خاطرنشان کرد: انقلاب اسلامی از جبهه مقاومت همواره دفاع می‌کند و از این مسئله خسته نمی‌شود. آنها بدانند جبهه انقلاب اسلامی از مقاومت دفاع و محافظت کرده و از مواضع خود کوتاه نمی‌آید. آنها فکری به حال خود کنند که پنج سال قبل می‌گفتند در مذاکره با سوریه ایران نباید حضور داشته باشد و امروز می‌گویند مذاکره در سوریه بدون حضور ایران امکان پذیر نیست.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه افزود: جمهوری اسلامی ایران و سپاه کمک‌های مستشاری و راهنمایی خود را انجام داده و ادامه می‌دهد.

وی درباره مواضع سپاه در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نیز، گفت: درباره حضور حداکثری مردم در انتخابات شکی نیست زیرا اقتدار نظام و مردم سالاری نظام به مشارکت مردم برمی‌گردد و شرکت مردم در انتخابات مهمترین عامل موفقیت و سربلندی نظام و تضعیف استکبار است.

حاجی صادقی با بیان اینکه سپاه هر اقدامی که لازم باشد در خصوص حضور پرشور مردم در انتخابات انجام خواهد داد، اظهار کرد: اما سپاه نسبت به مسائل سیاسی و جناح‌بندی در انتخابات ورود نخواهد کرد و به هیچ عنوان در انتخابات به شکل مصداقی ورود نمی‌کند زیرا خود را سنگرنشین انقلاب اسلامی می‌داند.

جانشین نماینده ولی فقیه در سپاه در پایان با تبریک فرارسیدن هفته پژوهش به تلاشگران عرصه تحقیق و پژوهش گفت: ما روند علمی پژوهشی خوبی را دنبال می کردیم اما نباید این روند کند شود و دانشجویان ما می‌بایست فارغ از روزمرگی به پژوهش روی بیاورند.

انتهای پیام

کد N1067547