دیدار هیأتی از اتحادیه اروپا با سفیر ایران در سوریه

سیاسی

هیأتی از اتحادیه اروپا با سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه دیدار کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) ،«کریستین برگر» مدیر امور انسانی کمیسیون اروپائی در رأس هیأتی با سفیر کشورمان در سوریه ملاقات و درخصوص اوضاع سوریه و شرایط انسانی این کشور گفت‌وگو کرد.

هیأت مذکور در این دیدار ضمن تشریح فعالیتهای بشردوستانه اتحادیه اروپا و جایگاه خاص جمهوری اسلامی ایران در منطقه، خواستار بهره مندی از دیدگاهها و همکاریهای کشورمان برای پیشبرد برنامه های اتحادیه در قبال بحرانهای منطقه ای شد.

طرف اروپائی از رایزنی مستمر جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها ، محافل منطقه ای و بین المللی جهت دستیابی به راهکارهای منطقی برای حل سیاسی بحران سوریه از جمله حضور فعال کشورمان در نشست های وین 1 و2 تقدیرکرد.

وی تصریح کرد: سازمانهای بزرگی در اروپا ظرفیت امدادرسانی به آوارگان سوری و کمک به بهبود اوضاع این کشور را دارند و نکته مهم در این زمینه، شکل گیری دیدگاه مشترک درباره آینده سوریه و تأمین مالی برنامه های مدنظر است.

به گزارش سفارت کشورمان در دمشق ، محمدرضا شیبانی سفیرجمهوری اسلامی ایران، نیز ضمن تبیین دیدگاههای کشورمان بخصوص ضرورت حل سیاسی بحران سوریه برپایه گفت‌وگوهای فراگیر سوری _ سوری ؛ اولویت مبارزه با تروریسم ازسوی جامعه جهانی جهت جلوگیری از تاثیرگذاری گسترده آن بر امنیت منطقه غرب آسیا و اروپا را یادآور شد.

در ادامه این دیدار ،طرفین همچنین بر ضرورت هماهنگی با دولت سوریه جهت انجام هر فعالیتی و نیز حداکثر تلاش برای جلوگیری از رسیدن کمکهای بشردوستانه به گروهکهای تروریستی تاکید کردند.

انتهای پیام

کد N1067515