۰

دیدار هیأتی از اتحادیه اروپا با سفیر ایران در سوریه

  • ۱۶بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

هیأتی از اتحادیه اروپا با سفیر جمهوری اسلامی ایران در سوریه دیدار کرد .

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران ( ایسنا ) ،«کریستین برگر» مدیر امور انسانی کمیسیون اروپائی در رأس هیأتی با سفیر کشورمان در سوریه ملاقات و درخصوص اوضاع سوریه و شرایط انسانی این کشور گفت‌وگو کرد.

هیأت مذکور در این دیدار ضمن تشریح فعالیتهای بشردوستانه اتحادیه اروپا و جایگاه خاص جمهوری اسلامی ایران در منطقه، خواستار بهره مندی از دیدگاهها و همکاریهای کشورمان برای پیشبرد برنامه های اتحادیه در قبال بحرانهای منطقه ای شد.

طرف اروپائی از رایزنی مستمر جمهوری اسلامی ایران با سایر کشورها ، محافل منطقه ای و بین المللی جهت دستیابی به راهکارهای منطقی برای حل سیاسی بحران سوریه از جمله حضور فعال کشورمان در نشست های وین 1 و2 تقدیرکرد.

وی تصریح کرد: سازمانهای بزرگی در اروپا ظرفیت امدادرسانی به آوارگان سوری و کمک به بهبود اوضاع این کشور را دارند و نکته مهم در این زمینه، شکل گیری دیدگاه مشترک درباره آینده سوریه و تأمین مالی برنامه های مدنظر است.

به گزارش سفارت کشورمان در دمشق ، محمدرضا شیبانی سفیرجمهوری اسلامی ایران، نیز ضمن تبیین دیدگاههای کشورمان بخصوص ضرورت حل سیاسی بحران سوریه برپایه گفت‌وگوهای فراگیر سوری _ سوری ؛ اولویت مبارزه با تروریسم ازسوی جامعه جهانی جهت جلوگیری از تاثیرگذاری گسترده آن بر امنیت منطقه غرب آسیا و اروپا را یادآور شد.

در ادامه این دیدار ،طرفین همچنین بر ضرورت هماهنگی با دولت سوریه جهت انجام هر فعالیتی و نیز حداکثر تلاش برای جلوگیری از رسیدن کمکهای بشردوستانه به گروهکهای تروریستی تاکید کردند.

انتهای پیام

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.