۰
نواز شریف:

کریدور تجاری چین وپاکستان با همکاری کشورهای شانگهای اجرایی می‌شود

  • ۱۵بازدید
  • ۰ رای
  • ۰ دیدگاه

نواز شریف در اجلاس سازمان شانگهای گفت: با مشارکت کشورهای عضو سازمان شانگهای کریدور مشترک تجاری - اقتصادی چین و پاکستان را به اجرا در می آوریم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از «دان نیوز»، نواز شریف در چهارهمین اجلاس سازمان شانگهای گفت: کشورهای منطقه ۱۵ سال پیش سازمان همکاری شانگهای را بوجود آوردند. این سازمان علاوه بر مبارزه با قاچاق مواد مخدر، مشارکت کشورهای منطقه در گسترش زیر ساختها  و توسعه بخشهای گردشگری و حفاظت از محیط زیست را توسعه بخشید.

وی در ادامه افزود: اجلاس ۲۰۱۵ سازمان شانگهای توسعه پایدار را در منطقه پایه ریزی می کند و ما باید برای بوجود آوردن دنیایی مملو از صلح و آرامش با هم همکاری داشته باشیم. دستیابی به رفاه با همکاری مشترک کشورهای عضو امکان پذیر است. هدف و مقصد پاکستان و کشورهای عضو سازمان شانگهای یکسان است. ما با کمک ویژگیهای مشترک تاریخی و جغرافیای پاکستان با کشورهای عضو اجلاس شانگهای کریدور مشترک تجاری - اقتصادی چین و پاکستان را با موفقیت به اجرا در می آوریم.  

وی در ادامه تصریح کرد: موجودیت و امنیت داخلی کشورهای منطقه به شدت در معرض خطر است. ما باید به وضعیت خطرناک منطقه توجه داشته باشیم و با افکار افراطی گرایانه مبارزه کنیم. اجلاس سازمان  شانگهای می تواند نقش مهمی در برقراری امنیت در منطقه داشته باشد.

نظر شما چیست؟

اولین نفری باشید که نظر خود را در مورد این مطلب بیان می کند.