"پرنده‌های انتحاری"؛ سربازان جدید داعش!

داعش

گروه تروریستی داعش در ابتکار عمل جدید خود برای حمله به جنگنده‌هایی که مقرهای این گروه را در سوریه و عراق بمباران می‌کنند، تصمیم دارد از "پرنده‌های انتحاری" استفاده کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری روسیا الیوم، یکی از صفحه‌های رسمی حامی داعش در تلگرام جزئیات طرح جدید این گروه را برای سرنگون کردن جنگنده‌ها منتشر کرد.

طبق گزارشی که سایت تحلیلی "وکاتیو" آمریکا منتشر ساخت، این طرح که در وهله نخست ساده‌لوحانه به نظر می‌رسد، اما با بررسی دقیق جزئیات این طرح، مشخص می‌شود که این طرح اجرایی است و نگرانی‌هایی را به وجود می‌آورد، به ویژه اینکه انواع مشخصی از مواد منفجره و پرنده‌هایی را پیشنهاد می‌کند که می‌توان آنها را به مناطق درگیر در سوریه و عراق فرستاد.

بر اساس این طرح، پرنده‌ها به کمربند انتحاری مجهز می‌شوند که بلند شدن با آن آسان است و این پرنده‌ها برای هدف قرار دادن جنگنده‌ها در شش گام آسان و سپس منفجر کردن آن آموزش می‌بینند و به این ترتیب این پرنده‌ها تبدیل به "پرنده‌های انتحاری" می‌شوند.

کسی که به خدمت گرفتن این پرنده‌ها را مطرح کرده است، پیشنهاد داده تا از مواد منفجره از نوع "یوریا" استفاده شود که داعش در اکتبر گذشته از آن در منفجر کردن جنگنده روسی در سیناء استفاده کرد که به کشته شدن 224 تن انجامید.

وی همچنین می‌گوید که بررسی‌های کافی را پیرامون این مساله به عمل آورده است و دریافته که دو نوع پرنده وجود دارند که می‌توانند از نظر قابلیت اوج گرفتن و سرعت پروازشان این ماموریت را انجام دهند. این دو پرنده شاهین یا عقاب خال دار هستند.

این طرح جدید نیست، چرا که ارتش‌هایی نیز قبلا از حیوانات برای حملات استفاده کرده‌اند.

انتهای پیام

کد N1067320