روانچی: اگر با پدیده تروریسم دسته جمعی برخورد نشود بحران سوریه حل نمی‌شود

مجيد تخت روانچي

مجید تخت روانچی در جریان سفر دو روزه خود به چک با مارتین تلاپا همتای چکی خود ملاقات کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر ایسنا، در این دیدار طرفین با ابراز خرسندی از پیشرفت‌های حاصله در روابط دو کشور طی یک سال گذشته بر تداوم و تقویت این روند تاکید نمودند .

گسترش همکاری در بخش سیاسی – پارلمانی و اقتصادی و همکاری در زمینه هایی همچون انرژی ، راه آهن ، ماشین آلات صنعتی از جمله موضوعات مورد توافق دو طرف بود . در بخش منطقه‌ای و بین المللی نیز مسائل منطقه به ویژه تروریسم و بحران سوریه از دیگر موضوعات مورد بحث در این دیدار بود .

مجید تخت روانچی با اشاره به فراگیری پدیده تروریسم و خطر جهانی آن اظهار داشت : اگر با پدیده تروریسم توسط همه کشورها و به طور دسته جمعی برخورد نشود امکان حل بحران سوریه وجود ندارد .

تلاپا نیز در خصوص سوریه تاکید نمود که این بحران راه حل نظامی ندارد و تنها راه حل سیاسی با احترام به اراده مردم سوریه میسر می گردد.

همچنین تخت روانچی در ملاقات ایوو شرامک معاون اروپا وزارت خارجه چک موضوع همکاریهای ایران و اتحادیه اروپا را مهم دانست و بر تحکیم روابط با کشورهای اروپایی تاکید نمود .

وی در این ملاقات با اشاره به نشست اخیر گروه های مخالف سوری در حالی‌که تروریست ها نیز در آن حضور داشتند اظهار داشت : گفت‌وگوهایی که تروریستها در آن مشارکت داشته باشند نمی تواند به نتیجه برسد . شرامک نیز ایران را کشوری کلیدی در منطقه خاورمیانه توصیف کرد که می تواند نقش ویژه ای در حل مسائل منطقه و تنوع انرژی اروپا داشته باشد .

انتهای پیام

کد N1067246