اشتون کارتر به ترکیه رفت

سیاسی

وزیر دفاع آمریکا امروز (سه‌ شنبه) راهی ترکیه شد تا درباره راه‌های جدید تقویت ائتلاف ضد داعش در عراق و سوریه بحث و مذاکره کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، اشتون کارتر، وزیر دفاع آمریکا گفته است وی از فرماندهان نظامی و سایر مقام‌های ترکیه می خواهد تا تاکتیک‌های جدیدی را برای حمله به داعش پیشنهاد دهند تا این گروه سریعا ضعیف شود.

وی در جمع خبرنگاران همراهش گفت آمریکا می خواهد که ترکیه مرزهایش را با سوریه بهتر کنترل کند چرا که این اقدام می تواند ورود شبه نظامیان خارجی را متوقف کند.

وی افزود: از نیروهای ترکیه می خواهیم که به صورت مناسب از زمین و هوا به ائتلاف بپیوندند.

کارتر پس از دیدار روز دوشنبه با باراک اوباما، رئیس ‌جمهوری آمریکا و شورای امنیت ملی در پنتاگون آمریکا را به مقصد آنکارا ترک کرد. وی گفت: رئیس ‌جمهور از ما خواست تا اقداماتمان را افزایش دهیم. ما باید راه‌هایی را شناسایی کنیم که به صورت ملموسی شکست داعش را تسریع کند.

کارتر و سایر رهبران آمریکا و ائتلاف اخیرا مدعی پیشرفت در جنگ با داعش شده‌اند که اراضی گسترده‌ای را در عراق و سوریه به خود اختصاص داده‌اند. کارتر نامه‌های متعددی به اعضای ائتلاف نوشته و خواستار حمایت بیشتر برای مبارزه با داعش شده است و در بسیاری موارد گفته است که دقیقا هر کشور چه کمکی می‌تواند بکند.

انتهای پیام

کد N1067214