نوبخت خبر داد: تدوین بودجه 95 به زودی در دولت تمام می‌شود/جلسه​‌ای با ناطق نوری و لاریجانی نداشتم

محمدباقر نوبخت,لایحه بودجه

سخنگوی دولت گفت: یک جلسه در دولت باقی مانده تا سقف بودجه بسته شود.

به گزارش خبرآنلاین محمد باقر نوبخت در نشست خبری هفتگی خود با اعلام این خبر افزود:شب گذشته جلسه فوق العاده در دولت داشتیم و در آنجا احکام پیشنهادی که باید به بودجه ٩٥ الحاق بشود علاوه بر آنهایی که سازمان مدیریت اعلام کرده بود جمع بندی شد.  فردا هم در سازمان مدیریت با دستگاه‌ها جلسه داریم تا وزرا اگر مطلبی دارند، بیان کنند.

نوبخت تاکید کرد: در دولت یک رای گیری نسبت به سقف بودجه صورت می‌گیرد و دیگر کار مربوط به تدوین بودجه پایان خواهد یافت و بعد از آن بر روی برنامه ششم توسعه متمرکز خواهیم شد.

*هر چند برای انتشار متن کامل برنامه ششم در رسانه ها از واژه تشویش اذهان عمومی استفاده نمی‌کنم، اما این اقدام اطلاع‌رسانی نادرست بود. این برنامه باید در دولت به تصویب برسد و انتشار آن کار صحیحی نبود. این برنامه در اختیار هیچ‌کس گذاشته نشده و آنچه منتشر شده تعداد محدودی از احکام بوده که باید از مجلس اجازه گرفته شود.آنچه در رسانه‌ها به این برنامه استناد شده ناقص است و هیچ‌کس کامل آن را در اختیار ندارد. به همین دلیل ایجاد استرس بین مردم درست نیست.

*اینکه گفته می‌شود هیچ استخدامی در برنامه ششم توسعه نداریم دروغ است و کم شدن 15درصدی استخدام به‌معنای این نیست که استخدام نداریم و به دستگاه‌ها اجازه دادیم به‌میزان نیروهایی که بازنشسته می‌شوند، استخدام کنند، اما ممکن است برخی اداره‌ها نیروی مازاد داشته باشند و استخدام نکنند.

*( در پاسخ به این سوال که یک روزنامه از حضور شما در جلسه چهار نفره آقایان ناطق‌نوری، ولایتی، مقتدایی و لاریجانی خبر داده است): این خبر از بن بی اساس است. 

ادامه دارد......

27214

 

کد N1066980