اعتراض اتحادیه اروپا به آمریکا به دلیل طرح محدودیت سفر بدون ویزا

ايران,آمريكا,اروپا

سفیران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در آمریکا به طرح کنگره برای محدودیت سفر بدون ویزا به این کشور که ایران سوریه، عراق و سودان را هدف قرار می‌دهد، اعتراض کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری هیل، دیوید او سولیوان سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا به همراه سفرای تمام 28 کشور عضو اتحادیه اروپا در واشنگتن در اعتراض به طرح جدید کنگره برای اعمال محدودیت سفر بدون ویزا به آمریکا نامه‌ای سرگشاده منتشر کردند و در آن تجدیدنظر در این طرح را خواستار شدند.

بر اساس این طرح که هفته گذشته با اکثریت قاطع آرا در مجلس نمایندگان آمریکا به تصویب رسید، افرادی از کشورهایی که می‌توانند بدون ویزا به آمریکا سفر کنند اگر تاکنون به ایران، سوریه، عراق، و سوریه رفته باشند برای سفر دوباره به آمریکا باید ویزا بگیرند.

23 کشور از اعضای اروپا جزو کشورهایی هستند که برای سفر به آمریکا به ویزا نیازی ندارند و اعضای باقیمانده نیز قرار است به زودی به این کشورها بپیوندند.

در این نامه آمده است: طرح لغو روادید یک ابزار ضروری برای روابط میان آمریکا و اروپا است؛ چراکه هر ساله میلیون‌ها شهروند از تمام این کشورها برای اهداف سیاحتی یا تجاری به آمریکا سفر می‌کنند وبالعکس. بنابراین، این طرحی است که برای کشورهایی که دارای منافع مشترک با آمریکا و دارای یک دیدگاه جهانی دموکراتیک هستند قرار داده شده است.

سفیران اعضای اتحادیه اروپا در ادامه نامه خود آورده‌اند:‌ ما اهمیت امنیت روابط میان آمریکا و متحدان نزدیک آن را به رسمیت می‌شناسیم و تمام اعضای اتحادیه اروپا که در طرح لغو روادید حضور دارند، در حال حاضر سخت ترین اقدامات امنیتی را اجرا می‌کنند.

آنها در این نامه با تاکید بر این که خواهان افزایش همکاری و امنیت بیشتر برای آمریکا و متحدان نزدیکش هستند، تصریح کردند: تروریسم یک چالش مشترک است. بنابراین اجازه دهید با همکاری یکدیگر برای محافظت از شهروندان مان و سرزمین‌هایمان تلاش کنیم.

سفرای کشورهای عضو اتحادیه اروپا همچنین توسعه طرح لغو روادید میان این کشورها و آمریکا را به منظور تسهیل سفرهای سیاحتی و تجاری قانونی بین کشورهایی که ارزشهای دموکراتیک مشترک دارند، خواستار شدند.

انتهای پیام

کد N1066979