براساس نتایج نظرسنجی؛

نیمی از انگلیسی‌ها خواهان ترک اتحادیه اروپا هستند

اتحاديه اروپا,انگليس

نتایج یک نظرسنجی که چند روز پیش از سفر نخست وزیر انگلیس به بروکسل برای مذاکرات درباره باقی ماندن این کشور در اتحادیه اروپا منتشر می‌شود، نشان می‌دهد که نیمی از انگلیسی‌ها حامی خارج شدن کشورشان از اتحادیه اروپا هستند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، بر اساس یک نظرسنجی انجام شده از سوی موسسه ICM که برای کمپین "رای به ترک اتحادیه اروپا دهید" انجام شده، مشخص شده اگر رای‌دهندگانی که هنوز تصمیم قطعی نگرفته‌اند از مجموع رای دهندگان کنار گذاشته شوند 50 درصد از رای‌دهندگان گزینه خروج انگلیس از اتحادیه اروپا را در همه‌پرسی برای تعیین این مساله انتخاب خواهند کرد.

بر اساس نظرسنجی های برگزار شده از سوی این موسسه، درصد رای دهندگان انگلیسی که تمایل به ترک اتحادیه اروپا داشته‌اند تا مدتها کمتر از درصد کسانی بود که خواهان باقی ماندن در این اتحادیه بودند اما یافته‌های این نظرسنجی اخیر که روز دوشنبه منتشر شد مشابه نظرسنجی 24 نوامبر شرکت بین المللی ORB است که نشان داده بود 52 درصد از انگلیسی ها تمایل به ترک اتحادیه اروپا از سوی کشورشان دارند.

دیوید کامرون، نخست وزیر انگلیس قرار است روز پنجشنبه عازم بروکسل شود و امیدوار است با این سفر بتواند طرح کشورش برای اصلاح روابط انگلیس با اتحادیه اروپا را پیش از برگزاری همه‌پرسی برای خروج از اتحادیه اروپا در انگلیس به پیش ببرد.

بر اساس نظرسنجی مذکور اگر رای دهندگان تصمیم نگرفته نیز شامل شوند 42 درصد از مجموع 2053 شرکت کننده در این نظرسنجی گزینه باقی ماندن در اتحادیه اروپا را انتخاب کرده و 41 درصد از آنها گزینه خروج از این اتحادیه را انتخاب خواهند کرد.

نتایج این نظرسنجی در نشریه دیلی تلگراف انگلیس منتشر شد اما شیوه برگزاری آن فاش نشده است.

مذاکرات میان انگلیس و شرکایش در اتحادیه اروپا بر سر روابط دو طرف به دلیل تقاضای دیوید کامرون برای محدود کردن پرداخت مزایا به مهاجران از سوی این اتحادیه به بن بست رسیده است. دیگر کشورهای اتحادیه اروپا می گویند چنین کاری باعث آسیب دیدن اصل آزادی جابجایی در این اتحادیه و تبعیض در خصوص اعطای مزایا به شهروندان اتحادیه اروپا خواهد شد.

نظر سنجی ICM در عین حال نشان داد که اگر آزادی جابجایی در داخل اروپا همچنین دست نخورده باقی بماند 45 درصد از از رای دهندگان خروج از اتحادیه اروپا را انتخاب خواهند کرد و تنها 40 درصد از آنها رای به باقی ماندن در این اتحادیه خواهند داد.

انتهای پیام

کد N1066913