نتایج یک نظرسنجی نشان داد؛

استعفای عباس و لغو معاهده اسلو، خواسته بیشتر فلسطینی‌ها است

فلسطين

براساس نظرسنجی که مرکز "پژوهش‌های سیاسی و مسیحی" فلسطین انجام داده بیشتر فلسطینی‌ها خواهان استعفای محمود عباس هستند و بازگشت به انتفاضه مسلحانه را تأیید می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه مصری الیوم السابع، براساس نتایج این نظرسنجی 67 درصد فلسطینی‌ها استفاده از چاقو در درگیری‌های کنونی را تایید می‌کنند و 31 درصد با این مسئله مخالفند. 66 درصد فلسطینی‌ها نیز معتقدند که اگر تحولات کنونی به سمت انتفاضه مسلحانه کشیده شود این مسئله در تحقق حقوق آن‌ها نقش خواهد داشت.

همچنین 68 درصد از مردم فلسطین با لغو توافق نامه اسلو موافقند اما 25 درصد نیز با این مسئله مخالفت می‌کنند. 65 درصد از فلسطینی‌ها خواهان این هستند که محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین استعفا دهد اما 31 درصد نیز خواهان ابقای وی در منصبش هستند.

از سوی دیگر میزان رضایت از عباس نسبت به سه ماه پیش از 38 درصد به 35 درصد کاهش یافته است.

نتایج این نظرسنجی نشان داد در صورت برگزاری انتخابات ریاست تشکیلات خودگردان و نامزد شدن محمود عباس و اسماعیل هنیه، رهبر جنبش حماس احتمالا هنیه 51 درصد و عباس 41 درصد آرا را به دست خواهند آورد.

براساس این نظرسنجی همچنین اگر انتخابات پارلمانی جدید با مشارکت تمامی گروه‌های سیاسی برگزار شود، 71 درصد در آن شرکت خواهند کرد و 33 درصد به لیست "تغییر و اصلاح" وابسته به جنبش حماس و 33 درصد نیز به فتح و 11 درصد به بقیه لیست‌ها به رأی خواهند داد. 23 درصد نیز اعلام کردند که هنوز تصمیم نگرفته‌اند به چه کسی رأی بدهند.

انتهای پیام

کد N1066890