مالکی: ترکیه به عراق چشم طمع دارد

ایسنا نوشت: نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف "دولت قانون" تاکید کرد که ترکیه به عراق چشم طمع دارد و درصدد است با سوء استفاده از اوضاع موصل را از عراق جدا کند.

به گزارش پایگاه خبری شفق نیوز عراق،‌ نوری مالکی، رئیس ائتلاف "دولت قانون" و نخست وزیر سابق عراق در دیدار با هیاتی از عشایر البو محمد اظهار داشت: عشایر عراقی با گذشته‌ای درخشان، اکنون در نبرد با دشمن دست به فداکاری‌های بسیاری زده و موضع‌گیری‌های ملی اتخاذ می‌کنند.

مالکی افزود: در حمله تروریستی وحشیانه‌ای که عراق گرفتار آن شده، عشایر عراقی با حمایت از نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی، نقش بزرگی در مقابله با تروریست‌ها ایفا کردند.

رئیس ائتلاف دولت قانون ادامه داد: عراق با چالش‌های بزرگی روبه‌رو است که نیازمند برخورد حکیمانه و واقعگرایانه همه، تلاش برای تقویت وحدت، همبستگی و برادری است و قبایل و عشایر عراقی به خوبی با این مفاهیم آشنا هستند.

مالکی با تاکید دوباره بر مخالفت عراق با حضور نظامیان ترکیه در خاک این کشور اظهار داشت: ترکیه به عراق چشم طمع دارد و تلاش می‌کند با سوءاستفاده از شرایط فعلی عراق، موصل را از کشور جدا کند اما این رویاها هرگز محقق نخواهند شد زیرا مردم عراق به شکل شفاف و روشنی مخالفت خود را با اشغالگری ابراز داشته و از آنکارا خواسته‌اند فورا نیروهای خود را از خاک این کشور خارج کند.

وی در پایان از عشایر عراقی خواست با حمایت از نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی، به تلاش‌ها و حمایت‌های خود از دولت در نبرد با گروه تروریستی داعش ادامه دهند.

261308

کد N1066873