"ارتش آزاد سوریه" دریافت حمایت نظامی از روسیه را رد کرد

"ارتش آزاد سوریه" دریافت حمایت نظامی از روسیه برای مقابله با داعش و با وجود اظهارات مغایر از سوی کرملین را رد کرد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری یونایتدپرس، دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین روز دوشنبه گفت، دولت روسیه با حملات هوایی به ارتش آزاد سوریه کمک می‌کند.

وی گفته بود: درست است که برخی از نیروهای ارتش آزاد سوریه در عملیات تهاجمی علیه داعش و سایر گروه‌های افراط گرا حضور دارند. این عملیات تهاجمی از جانب نیروهای مسلح روسیه حمایت می‌شود.

اظهارات سخنگوی کرملین در پی صحبت‌های رییس کل ارتش روسیه مطرح شد که گفته بود: تعداد واحدهای نیروهای ارتش آزاد سوریه رو به افزایش است. حملات هوایی روسیه در حمایت از آنها روزانه 30 تا 40 مورد است. ما همچنین به تامین تسلیحات، مهمات و سایر تجهیزات برای آنها می‌پردازیم. ارتش آزاد سوریه در کنار ارتش این کشور در حمص، حماه، حلب و رقه با داعش می‌جنگند.

ارتش آزاد سوریه 5000 نیرو دارد و نیروهایش از اعضای سابق ارتش سوریه هستند که از زمان آغاز جنگ داخلی در این کشور در 2011 از آن جدا شدند.

رییس کل ارتش روسیه عملیات تهاجمی علیه داعش توسط ارتش آزاد سوریه و نیروهای دولتی این کشور را یک اقدام مشترک خواند اگرچه ارتش آزاد سوریه در جرگه مخالفان دولت اسد است.

این در حالی است که سخنگوی ارتش آزاد سوریه گفت، این گروه در عملیات ارتش سوریه برای مقابله با داعش دخالتی ندارد.

این گروه پیشتر کمک نظامی از سوی روسیه را به خاطر کمک مسکو به اسد رد کرده و روز شنبه اعلام کرد، ادعای کرملین در حمایت از ارتش آزاد سوریه کذب است.

رییس ستاد ارتش آزاد سوریه، دولت مسکو را یک "متجاوز" دانسته و گفته بود که حملات هوایی روسیه علیه ارتش آزاد سوریه و مواضع غیرنظامیان اغلب روزانه صورت می‌گیرد.

جان کربی، سخنگوی وزارت امور خارجه آمریکا نیز با اشاره به گزارش‌های موجود درباره حمایت‌های روسیه از ارتش آزاد سوریه گفت: برای ما مشخص نیست که آیا این مساله حقیقت دارد یا خیر.

انتهای پیام

کد N1066835