سردار سلامی :

نیروهای مسلح در سیستم‌های درمانی باید الگو باشند

سپاه پاسداران

جانشین فرمانده کل سپاه با بیان اینکه امروز مکاتب غربی نیز به اخلاق درمانی اهمیت زیادی می‌دهند، گفت:نیروهای مسلح ما باید در سیستم‌های درمانی الگو و شاخص باشند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)،سردار سرتیپ پاسدار حسین سلامی جانشین فرمانده کل سپاه در آیین افتتاحیه ششمین همایش سراسری بهداشت، امداد و درمان نیروهای مسلح که با حضور حضور جمعی از فرماندهان و مدیران حوزه بهداشت و درمان نیروهای مسلح به میزبانی سپاه در مجتمع الغدیر برگزار شد با برشمردن ویژگی‌های برجسته و جایگاه متعالی انسان گفت:جهادگران عرصه امداد، بهداشت و درمان رسالت خطیر احیاء انسان‌ها را برعهده داشته و پاسداران این گوهر هستند.

وی افزود:دامنه و میدان تأثیر بخش‌های امدادی و درمانی بویژه در نیروهای مسلح که با محیطی پرمخاطره سر و کار دارند بسیار زیاد است.

سردار سلامی خاطر نشان کرد: انسان‌هایی که می‌خواهند بار دفاع از یک ملت را بر دوش بکشند می‌بایست از سلامت روح و جسم برخوردار باشند.

وی در ادامه تصریح کرد:برغم آنکه تمدن بشری به لحاظ مظاهر مادی در حال پیشرفت است اما انسان از نظر روحی و عاطفی در معرض مخاطرات زیادی قرار دارند.

جانشین فرمانده کل سپاه سلامت را تابع توازن، روحی و تعادل عاطفی، تحرک فیزیکی، تغذیه سالم و رابطه خانوادگی شایسته برشمرد و با اشاره به جایگاه سلامت در نیروهای مسلح گفت:جهادگران عرصه بهداشت و درمان در نیروهای مسلح تنها مسئولان حوزه درمان نیستند بلکه رسالت پرداختن به امور مرتبط به سلامت از جمله آگاهی بخشی‌های فردی، وضعیتی و محیطی به منظور پیشگیری از مخاطرات را بر عهده دارند.

سلامی گفت: امروز مکاتب غربی نیز نگاه ویژه‌ای به اخلاق درمانی دارند و در این حوزه ما نیز باید کار، تلاش و همت مضاعفی داشته باشیم.

جانشین فرمانده کل سپاه در پایان از بهداشت و درمان به عنوان انسانی‌ترین جنبه زندگی بشر یاد کرد و گفت:سیستم‌های درمانی نیروهای مسلح باید در این حوزه الگو باشند.

انتهای پیام

کد N1066762