سردار دهقان:

تحقیقات، فناوری و نوآوری دفاعی تهدیدات دشمن را بی اثر و خنثی کرده است

وزارت دفاع,حسين دهقان

وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح، تصریح کرد که تحقیقات، فناوری و نوآوری دفاعی تهدیدات دشمن را بی اثر و خنثی کرده است.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، سردار سرتیپ پاسدار حسین دهقان در پنجمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری وزارت دفاع با اشاره به اهمیت تحقیقات، فناوری و نوآوری در حوزه دفاعی گفت : تشخیص نیاز و پاسخ به هنگام، راهبرد اصلی وزارت دفاع در تقویت بنیه دفاعی کشور و تجهیز نیروهای مسلح می باشد و سمت و سوی تحقیقات، فناوری و نوآوری دفاعی ضمن مقابله و بی اثر کردن تهدیدات دشمن باید نیازهای آینده نیروهای مسلح را نیز پاسخگو باشد.

وی ایجاد تحول و بالندگی در مجموعه های تحقیقاتی، صنعتی و فناورانه را از اهداف برگزاری این جشنواره ذکر کرد و افزود :این جشنواره باید سطح پیشرفت و تعالی را به صورت کاملا شفاف مشخص کند .

وزیر دفاع تاکید کرد : باید ظرفیت های موجود را به سوی اولویت های اصلی و برتری ساز سوق دهیم و روند انجام پژوهش ها باید عملیات ساز، منجر به تولید دانش و صعود به یک پله بالاتر باشد.

وی گفت: راهی که مجموعه‌های صنعتی وزارت دفاع تاکنون پیموده‌اند، موجب مباهات و افتخار و نقش تعیین کننده‌ای در بازدارندگی موثر ایفا کرده است .

دهقان با تجلیل و قدردانی از برگزیدگان و همه کسانی که به صورت فعال در این جشنواره مشارکت کردند، تصریح کرد :فاستبقوا الخیرات که از دستورات موکد الهی است پایه و اساس این جشنواره محسوب می شود که باید نتیجه آن اقتدار دفاعی و افزایش ضریب امنیت ملی باشد.

گفتنی است بیش از 600 عنوان ارائه شده در این جشنواره، 70 عنوان برتر انتخاب و مورد تجلیل و قدردانی قرار گرفتند که شامل 23 عنوان طرح سامانه محور ، 6 عنوان طرح فناوری محور، 3 عنوان طرح علمی و دانشی، 8 نفر محققان طراحی، 5 نفر محققان فناوری، 3 نفر محققان علمی و دانشی ،3 نفر مدیران تحقیقاتی، 2 دفتر طراحی ،3 نهاد مرکز توسعه فناوری، 3 نهاد دفتر مطالعات و نوآوری، 3 نهاد مدیریت دانش، 1 نفر پیشکسوت تحقیقاتی، 1 دانشگاه همکار و 1 شرکت دانش بنیان همکار می باشند.

موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی، سازمان های صنایع دفاع، هوافضا، صنایع دریایی، توسعه منابع انرژی، جغرافیایی نیروهای مسلح، تامین اجتماعی نیروهای مسلح، اتکا، شرکت صاایران ،دانشگاه صنعتی مالک اشتر و سپند نیز از نهادهای شرکت کننده در پنجمین جشنواره تحقیقات، فناوری و نوآوری به شمار می رود .

انتهای پیام

کد N1066744