پیش‌بینی موگرینی درباره تمدید تحریم‌ها علیه روسیه

اتحاديه اروپا

مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا تاکید کرد: از آنجایی که توافقنامه‌های مینسک در خصوص اوکراین به طور کامل عملی نشده به احتمال زیاد تحریم‌های ضد روسیه به مدت شش ماه دیگر تمدید خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجه اتحادیه اروپا به دنبال نشست وزرای خارجه اتحادیه اروپا در بروکسل گفت: وزرا به این حقیقت که در اجرای توافقنامه مینسک در راه درست گام برمی‌داریم اما همچنان از اجرای کامل آن دور هستیم و همچنین لزوم تمدید تحریم‌ها علیه روسیه اشاره دارند.

وی تاکید کرد: روز پنجشنبه نشست شورای سران اروپا برگزار می‌شود و ارزیابی واقعی من این است که به احتمال زیاد این مساله در برنامه قرار خواهد داشت اما از نظر سیاسی باید بگویم که ارزیابی کلی امروز این است که باید در راستای تمدید تحریم‌ها حرکت کنیم.

به دنبال الحاق شبه جزیره کریمه به روسیه در سال 2014 میلادی و تشدید بحران اوکراین در اواخر همان سال اتحادیه اروپا و آمریکا چندین دوره تحریم را علیه مسکو اعلام کردند.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا توافق کردند که تا زمانی که توافقنامه مینسک در خصوص اوکراین به طور کامل اجرا نشود این تحریم‌ها باید پابرجا بماند. تحریم‌های اقتصادی اتحادیه اروپا که چندین بار تمدید شده قرار است 31 ژانویه سال 2017 میلادی منقضی شود البته اگر اتحادیه اروپا مجددا آنها را تمدید نکند.

انتهای پیام

کد N1066695

خواندنی از سراسر وب