مالکی: ترکیه به عراق چشم طمع دارد

عراق,ترکیه

نخست وزیر سابق عراق و رئیس ائتلاف "دولت قانون" تاکید کرد که ترکیه به عراق چشم طمع دارد و درصدد است با سوء استفاده از اوضاع موصل را از عراق جدا کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از پایگاه خبری شفق نیوز عراق،‌ نوری مالکی، رئیس ائتلاف "دولت قانون" و نخست وزیر سابق عراق در دیدار با هیاتی از عشایر البو محمد اظهار داشت: عشایر عراقی با گذشته‌ای درخشان، اکنون در نبرد با دشمن دست به فداکاری‌های بسیاری زده و موضع‌گیری‌های ملی اتخاذ می‌کنند.

مالکی افزود: در حمله تروریستی وحشیانه‌ای که عراق گرفتار آن شده، عشایر عراقی با حمایت از نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی، نقش بزرگی در مقابله با تروریست‌ها ایفا کردند.

رئیس ائتلاف دولت قانون ادامه داد: عراق با چالش‌های بزرگی روبه‌رو است که نیازمند برخورد حکیمانه و واقعگرایانه همه، تلاش برای تقویت وحدت، همبستگی و برادری است و قبایل و عشایر عراقی به خوبی با این مفاهیم آشنا هستند.

مالکی با تاکید دوباره بر مخالفت عراق با حضور نظامیان ترکیه در خاک این کشور اظهار داشت: ترکیه به عراق چشم طمع دارد و تلاش می‌کند با سوءاستفاده از شرایط فعلی عراق، موصل را از کشور جدا کند اما این رویاها هرگز محقق نخواهند شد زیرا مردم عراق به شکل شفاف و روشنی مخالفت خود را با اشغالگری ابراز داشته و از آنکارا خواسته‌اند فورا نیروهای خود را از خاک این کشور خارج کند.

وی در پایان از عشایر عراقی خواست با حمایت از نیروهای امنیتی و داوطلبان مردمی، به تلاش‌ها و حمایت‌های خود از دولت در نبرد با گروه تروریستی داعش ادامه دهند.

انتهای پیام

کد N1066694