سخنان مرعشی با شعار «مرگ بر فتنه گر» همراه شد/به خداقسم هرکس عرق ملی دارد باید قدردان روحانی باشد

ایسنا نوشت: سخنگوی حزب کارگزاران سازندگی گفت: حرکت شتابمند کشور نیازمند مجلسی مملو از خردمندان است.

حسین مرعشی در دانشکده پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد با اشاره به انتخابات سال 92 اظهار کرد: در سال 92 اتفاقات عظیمی به همت مردم و با راهنمایی بزرگان سیاسی کشور در شرایطی رخ داد، تقریبا فضای یاس و ناامیدی در کشور حاکم بود و عده‌ای تلاش داشتند حلقه بسته‌ای از مدیریت را به کشور تحمیل کنند اما امروز آثار مهمی از آن تحولات و انتخابات در عرصه بین‌الملل و منطقه‌ آشکار شده است.

وی با بیان این‌ ادعا که «من و شما توفیق داشتیم با انتخاب دکتر روحانی کشور را از مسیر قهقرایی آن به مسیری رو به رشد سوق دهیم» گفت: ما باید از این واقعه به خود ببالیم.

وی با بیان این‌که «دولت توانست جمهوری اسلامی را از یک شرایط جهنمی نجات دهد» گفت: روحانی گامی بسیار بلند برداشت و توانست پرونده گذشته ایران را ختم کند. حل این پرونده برای کشوری مانند ژاپن 25 سال زمان برد. در حالت عادی برای حل مساله هسته‌ای باید آژانس بین‌المللی انرژی اتمی به ایران می‌آمد و ما باید به آن‌ها فرصت می‌دادیم از هر جایی بازدید کرده و با هرکسی مصاحبه کنند و آن قدر تحقیق کنند تا این پرونده بسته شود. امروز این پرونده با یک قطعنامه که در شورای حکام بر خلاف میل اسراییل و نیز کسانی که علاقه‌مندند تا کشور را به بحران ببرند، تصویب شد. قطعنامه‌هایی که لغو و یا تخفیف هرکدام از آن‌ها نیازمند قطعنامه‌ای جدید و موافقت همه کشورها بود. برای اولین بار 5 قدرت با ما سر میز مذاکره نشستند و در مورد متن قطعنامه جایگزین توافق کردند.

وی تاکید کرد: به خدا قسم اگر کسی عرق دینی و ملی داشته باشد باید قدردان اقدامات دکتر روحانی باشد. دکتر روحانی برای همیشه نقش خود را در سیاست ایران ایفا کرد و برای همیشه باید مورد احترام ملت ایران قرار گیرد.

وی در واکنش به شعارهایی که برخی دانشجویان در مخالفت با سیاست‌های دولت یازدهم سرمی‌دادند، گفت: چندی پیش به کشور ایرلند مسافرت کردم. در آن‌جا از حزب مخالف دولت پرسیدم که آیا فکر می‌کنید بتوانید در انتخابات پیش رو پیروز شوید، آن‌ها به من گفتند خوشبختانه دولت آن‌قدر خوب کشور را اداره کرده که ما امیدی به پیروزی در انتخابات نداریم. من از منتقدین محترم می‌خواهم کمی دین، اخلاق و حس ملی بودن را از ایرلندی‌ها یاد گیرند.

وی با اشاره به سیاست‌های غرب برای کنترل منطقه اظهار کرد: در برجام همان غربی که پس از ده‌ها سال می‌خواست در ایران دخالت کند حاکمیت ملی ما را پذیرفت و قبول کرد که باید ما را به رسمیت بشناسد و این ایران قدرتمند است که می‌تواند منطقه را آرام کند. این دستاوردی بی‌نظیر است. این برای غرب خیلی سخت بود که پس از پیروزی انقلاب ایرانی‌ها در منطقه تصمیم گیری کنند. آیا مگر این غربی‌ها بودند که رییس دولت اصلاحات را سر کار آوردند. آیا این غربی‌ها بودند که سال 92 را رقم زدند. این را ما ایجاد کردیم چون اینجا ایران است و ما تصمیم می‌گیریم.

این سخنان مرعشی با تشویق دانشجویان همراه بود.

پس از اتمام سخنان مرعشی دانشجویان شعار روحانی پاینده باد را سر دادند.

همچنین تعدادی دیگر از دانشجویان شعار مرگ بر فتنه‌گر را فریاد می‌زدند.

2727

 

 

کد N1066667