ابراز تأسّف شدید آیت‌الله صافی از کشتار شیعیان پاراچنار و نیجریه

مرجع تقليد,آيت‌الله العظمي صافي گلپايگاني,نیجریه

آیت‌الله صافی‌گلپایگانی گفت: باید همه دنیا کشتار شیعیان در نیجریه را محکوم کنند و خصوصاً کشورهای اسلامی برای جلوگیری از چنین فجایعی، اقدامات لازم و مناسب انجام دهند.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار حجت‌الإسلام والمسلمین کلباسی مسئول ستاد مرکزی مؤسسات و مراکز مهدوی با تقدیر و تشکّر از اعضای این ستاد و همه کسانی که در این امر عظیم و مقدّس خدمت می‌کنند، اظهار کرد: آنچه که امروز جامعه اسلامی به آن احتیاج فراوان دارد، اشاعه و نشر فرهنگ مهدویت در جامعه است. اگر جامعه‌ی اسلامی ما با این فرهنگ مبارک آشنا شوند و احادیث و روایاتی که در این زمینه وجود دارد برای آنها تبیین و تشریح شود، بسیاری از مشکلات و گرفتاری‌ها برطرف خواهد شد.

وی با اشاره به خدمات علما و کارشناسان امر مهدویت از آغاز غیبت امام عصر علیه‌السّلام تاکنون، افزود: علمای بزرگ و متخصّصان این امر، در نشر معارف مهدوی زحمت بسیاری کشیدند که باید خدمات و تراث آنها حفظ و حوزه‌های علمیه بیش از پیش با آنها آشنا شوند.

این مرجع تقلید با اشاره به فرمایش استاد بزرگوار خودش آیت‌الله العظمی بروجردی(ره) گفت: این مرجع بزرگ همیشه آقایان طلاب و روحانیون را ترغیب می‌فرمودند که یاد امام زمان عجّل‌الله تعالی فرجه الشریف را در دل‌های مردم زنده نگهدارند تا با آن حضرت مأنوس باشند.

وی با گرامیداشت نهم ربیع‌الأول سالروز آغاز امامت حضرت حجّت‌بن الحسن العسکری علیه‌السلام بیان کرد: برنامه‌ این روز باید با عظمت بسیار و شکوه فراوان و به دور از هرگونه مسائل حاشیه‌ای و سیاسی، در سطح کشور انجام شود تا مردم با این روز مقدّس و امر مبارک آشنا شوند.

وی در ادامه، ‌با اشاره به بدعت‌ها و شبهاتی که در مسأله مهدویت وجود دارد، افزود: مدّعیان دروغین مهدویت از آغاز تاکنون وجود داشته و می‌خواستند مردم را از این راه منحرف کنند، ولی حقیقت آن حضرت و زحمات علمای ما در رفع این بدعت‌ها و شبهه‌ها، نقشه آنها را نقش بر آب کرده و خواهد کرد. الان هم باید متوجه باشیم و کسانی را که چنین ادّعاهای کذب و ناروایی دارند به مردم معرّفی و جامعه را به کید و نقشه خائنانه دشمنان آشنا کنیم.

آیت‌الله صافی با اشاره به شهادت تعداد زیادی از شیعیان مظلوم در نیجریه و پاراچنار و ابراز تأسّف شدید از سکوت مجامع بین‌المللی و اسلامی، گفت: شیعیان مظلومی که هیچ خطری برای کشورهای اسلامی ندارند و صادقانه و مظلومانه و مسالمت‌آمیز در این کشورها زندگی می‌کنند، این چنین به دست اجانب گرفتار شده و شهید می‌شوند و مجامع بین المللی و اسلامی هم در مقابل این جنایات سکوت اختیار می‌کنند.

این مرجع تقلید ضمن ابراز تأسف از عملکرد دولت نیجریه تصریح کرد: کشور نیجریه به جای اینکه فرقه ضالّه بوکوحرام را - که در این چند سال این همه جنایت کرده و انسان‌های زیادی را به قتل رسانده است- قلع و قمع کند، با اینها همکاری کرده و شیعیان مظلوم را به قتل می‌رساند و متأسّفانه این جنایت برای آنها عادی شده است. قلب مقدّس امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف از این جنایات و حوادث غیر انسانی ناراحت و غمگین است. باید کاری کنیم که آن وجود مقدّس از اعمال و رفتار ما خوشحال شده و غم و غصّه آن حضرت را تا حدّ امکان رفع کنیم.

وی در پایان، از خداوند متعال برای توفیقات بیشتر خادمان مهدوی، دعا کرده و گفت: امیدوارم روز به روز بر توفیقات شما در خدمت به مکتب اهل البیت علیهم‌السلام و معارف مهدوی افزوده شود و کارهای شما مورد رضایت حضرت ولی عصر علیه‌الصلوة‌ و السلام قرار بگیرد.

کلباسی نیز در ابتدای این دیدار گزارشی از برنامه‌های این ستاد به مناسبت نهم ربیع‌الأول سالروز آغاز امامت حضرت ولیّ‌عصر عجّل‌الله تعالی فرجه الشریف ارائه داد.

انتهای پیام

کد N1066452